Ogłoszenia 02.02.2020

Ofiarowanie Pańskie (Matki Bożej Gromnicznej)

– 02.02.2020 r.

Kolekta na zakony klauzurowe

Koncert zespołu „Galicia” z przyczyn od nas niezależnych został odwołany.

1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni. Są oni także niezrównanymi nauczycielami trudnej i zapomnianej umiejętności przygotowania się do odejścia z tego świata.

3. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.

4. W miniony poniedziałek zakończyła się wizyta duszpasterska – czyli kolęda w naszej parafii. W ciągu minionego tygodnia odwiedzaliśmy jeszcze rodziny, które nie mogły nas przyjąć w wyznaczonym terminie. W przyszłą niedzielę przedstawimy krótkie sprawozdanie. Składamy wszystkim parafianom serdeczne podziękowanie za przyjęcie kolędników - z modlitwą i błogosławieństwem w swoich domach. Szczególnie dziękujemy za posiłki, poczęstunki i dowozy. Za złożone ofiary i wszelką życzliwość szczere Bóg Zapłać!

5. W poniedziałek (3 lutego) przeżywać będziemy wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W ramach Mszy św. odprawimy obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych w chorobach gardła.

6. W poniedziałek na godz. 19.00 zapraszamy na naukę narzeczonych, którzy w kwietniu i w maju zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński.

7. We wtorek o godz. 18.00 będzie dodatkowo Msza św. w Niepoczołowicach.

8. W środę (5 lutego) po Mszy św. odprawimy obrzęd błogosławieństwa chleba i wody ku czci św. Agaty.

9. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. Z tej racji zapraszamy do skorzystania z Sakramentu pokuty i pojednania:
młodzież kl. VII SP - w środę od godz. 16.15;
młodzież kl. VIII SP – w czwartek od godz. 16.30,
uczniowie kl. IV SP - w czwartek od godz. 17.30.

10. W I czwartek (6 lutego) zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele – szczególnie z naszej parafii.

11. W I piątek (7 lutego) pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Zapraszamy na Msze św.: w Kętrzynie i Niepoczołowicach o godz. 16.30, a w Lini o godz. 18.00

12. W sobotę (8 lutego) o godz. 10.30 odbędzie się zbiórka dla ministrantów. Zachęcamy także nowych chłopców, którzy chcieliby służyć przy Ołtarzu Pana i wstąpić w szeregi ministrantów.

13. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

14. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek  po wieczornej Mszy św.

15. GDK w piątek (7 lutego) o godz. 18.00 zaprasza na pokaz filmu „Wieś sprawiedliwych. Świadkowie”.  Opowiada on o akcji pomocy, jakiej z narażeniem życia udzielali mieszkańcy wsi Pomieczyno więźniom obozu koncentracyjnego KL Stutthof podczas tzw. Marszu Śmierci. Projekcja filmu jest bezpłatna.

16. Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przestrzegają przed oszustami działającymi metodą ,,na funkcjonariusza". Więcej infiormacji TUTAJ