Ogłoszenia 09.12.2018

II niedziela Adwentu – 9.12.2018 r.

Kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej

Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie

1. W tym tygodniu słuchać będziemy spowiedzi w parafiach dekanatu. Plan spowiedzi jest zapisany pochyłą czcionką w planie intencji Mszalnych. Również ze względu na spowiedź w dekanacie -  Msza św. wieczorna w  piątek będzie o godz. 17.00.

2. W czwartek (13 grudnia), wspominając w liturgii św. Łucję, dziewicę i męczennice, pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie w 37 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego.

3. Najbliższa sobota (15 grudnia) jest dniem spowiedzi św. adwentowej w naszej parafii. Msze św. będą w sobotę rano o godz. 8.30 i wieczorem o godz. 17.00!!!

Plan   spowiedzi:

Niepoczołowice   14.30 – 15.00

Linia            14.30 – 15.15

Linia            16.00 – 17.00

Kętrzyno              16.15 – 16.35

4. Sakramentu chrztu św. udzielimy za tydzień w III Niedzielę Adwentu o godz. 15.00.
Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w czwartek po wieczornej Mszy św.
Następny termin chrztu zapowiedzieliśmy na niedzielę Chrztu Pańskiego (13 stycznia 2019 r.).

5. Przypominamy, że 6 stycznia 2019 r.  odbędzie się w naszej parafii VI Orszak Trzech Króli.
W tym roku ogłaszamy konkurs na wiersz o tematyce Bożonarodzeniowej (minimum 3 zwrotki 4-wierszowe). Podpisane teksty prosimy przynosić do zakrystii w terminie do świąt. ((Oczywiście wiersze - w miare możliwości - prezentować będą sami autorzy bądź członkowie ich rodzin)).
Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi na koniec Orszaku w Kościele. Przewidziane są cenne Nagrody!!!

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie - nasz parafianin, pan Mariusz Kobiella otrzyma promocję na nadzwyczajnego szafarza Komunii św. Otoczmy pana Mariusza naszą modlitwą.

************************************************************************

Przypomnienia Caritas Parafialnej:

· Trwa coroczna akcja Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Minimalna cena małej świecy wynosi 9 zł, a dużej 15 zł.

· Do środy (12 grudnia) trwa zbiórka produktów świątecznych na paczki dla bardziej potrzebujących

· Spotkanie wigilijne dla samotnych odbędzie w przyszłą niedzielę, 16 grudnia 2018 r. o godz. 16.30

· Zabawa charytatywna – bal karnawałowy (na sali weselnej u P. Garskich) zaplanowana jest na sobotę 26 stycznia 2019 r. (koszt biletu wstępu: 150 zł od pary – do nabycia u członków Parafialnego Zespołu Caritas)

************************************************************************