Stypendium dla dzieci i młodzieży

STYPENDIUM   FUNDACJI  KEP

„DZIEŁO  NOWEGO  TYSIĄCLECIA”

Koordynator diecezjalny Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” informuje o możliwości składania wniosków o uzyskanie stypendium papieskiego. W tym celu należy skontaktować się z nim drogą milową: arkadiusz.cwiklinski@dzielo.pl.

Jako informację zwrotną kandydat otrzymuje kartę informacyjną, którą  należy wydrukować, wypełnić i załącznikami przesłać na adres:  ks. Arkadiusz Ćwikliński, al. Cystersów 2, 83-130 Pelplin.

Kandydaci powinni spełniać następujące wymagania:

· zamieszkanie w miejscowości do 20 tys. mieszkańców;

· uczniowie szkoły podstawowej po I semestrze 7 klasy, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych;

· średnia ocen: szkoła podstawowa i gimnazjum 4,8, szkoła ponadgimnazjalna 4,5;

· dochód na osobę w rodzinie za rok 2017 nie przekracza 0,7 najniższego wynagrodzenia brutto (1470 zł na jednego członka rodziny miesięcznie);

· pozytywna opinia: ks. proboszcza, katechety i wychowawcy;

· szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie, wolontariacie.

Złożenie karty informacyjnej nie jest równoznaczne z przyznaniem stypendium. Kandydaci otrzymują informacje zwrotne o decyzji przyznającej stypendium lub o jego odmowie.