Ogłoszenia 09.04.2017

Niedziela Palmowa – 9.04.2017 r.

Zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim za udział w Drodze Krzyżowej ulicami Lini. Dziękujemy strażakom za zabezpieczenie trasy i niesienie krzyża, harcerzom, panu organiście, niosącym nagłośnienie oraz wszystkim grupom, które niosły krzyż i wszystkim czytajacym rozważania, a Kosciołowi Domowemu z naszej parafii za ich przygotowanie. Wszystkim uczestniczącym dziekujemy za obecność i za złożone swiadectwo wiary. Bóg zapłać!
  2. Dziekujemy za sprzątanie koscioła i obejścia wokół kościoła wszystkim paniom i panom. Bóg zapłać!
  3. W tym tygodniu słuchamy jeszcze spowiedzi w dekanacie: w poniedziałek w Strzepczu i we wtorek w Gowidlinie. W poniedziałek i we wtorek Msze św. będą 7.00 i o 18.30. W środę Msze św. będą o 7.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. będzie nauka dla rodziców i chrzestnych. Chrztu udzielimy w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego podczas Mszy św. o 11.00.
  4. Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Przed południem o godz. 10.00 w bazylice Katedralnej w Pelplinie Ksiądz Biskup Diecezjalny odprawi Mszę św. Krzyżma i przyjmie od kapłanów diecezji odnowienie przyrzeczeń. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszej parafii rozpocznie się o godz. 18.00. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament będzie przeniesiony do Kaplicy Przechowania. O godz. 22.00 odśpiewamy Gorzkie Żale (wszystkie części – można zabierać teksty). Adoracja potrwa do godz. 23.00.
  5. Wielki Piątek– Męki i Śmierci Pańskiej .Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Przechowania będzie kontynuowana od 9.00/Jutrznia/ do godz. 11.00. O godz. 15.00 wznowienie i odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Obrzędy liturgiczne rozpoczną się o godz. 18.00. W czasie Adoracji Krzyża odśpiewamy Gorzkie Żale (…). Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do 23.00. Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i post ścisły.
  6. W Wielką Sobotę   wznowienie Adoracji nastąpi o godz. 9.00/Jutrznia/ i potrwa do godz. 15.00. Pokarmy na stół wielkanocny poświęcimy w Lini: o godz. 10.00 12.00 i 15.00; w Kętrzynie o 10.30 i w Niepoczołowicach o 11.00. /SKARBONKI/ W Wielką Sobotę post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie są obowiązkowe, ale wskazane jako przygotowanie do świątecznego posiłku z pobłogosławionych pokarmów. Wznowienie Adoracji nastąpi o godz. 20.00.
  7. Wigilia Paschalna w Wielką Noc Światła, Słowa, Chrztu i Eucharystii rozpocznie się o godz. 22.00. Jest to Msza św. najważniejsza i najbardziej uroczysta w całym roku kościelnym i ona jest Rezurekcją, a nie jedynie procesja. Dlatego gorąco zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w tej liturgii. Na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, które mają miejsce w czasie ceremonii  paschalnych przynosimy świece. Prosimy również o zabranie zniczy, które po ceremoniach zaniesiemy na cmentarz. W tym roku – jak poprzednio – obrzędy nocne dopełni procesja rezurekcyjna z zapalonymi świecami – pójdziemy dookoła kościoła.
  8. W Zmartwychwstanie Pańskie  pozostałe Msze św. będą: w Lini rano o 8.00, 11.00 i 14.00. a w Kętrzynie i Niepoczołowicach o 9.30.
  9. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym” oraz inna prasa katolicka.
  10. Zapowiedzi:

Sebastian Labuda                   st. wolny         Linia

Joanna Zwierzyńska                 st. wolny         Łebień             (II)

Andrzej Labuda                     st. wolny         Linia

Marta Andryskowska              st. wolny         Bukowina       (II)