Ogłoszenia 07.11.2021

XXXII niedziela zwykła

7.11.2021 r.

Kolekta inwestycyjna

1. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Pamiętajmy o możliwości zyskiwania odpustów zupełnych za zmarłych zgodnie z wytycznymi Penitencjarii Apostolskiej przez cały miesiąc.

2. Wypominki za zmarłych, „Zdrowaśki jednorazowe”  odmawiamy według planu podanego w intencjach mszalnych. Nowe Wypominki roczne będziemy odczytywać począwszy od I Niedzieli Adwentu.

3. We wtorek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata.

4. W środę, 10 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam wszystkich parafian na zapowiadane już wcześniej spotkanie synodalne.

Synod w parafii rozpocznie się wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem. Po niej będzie  spotkanie, podczas którego  będzie można się  podzielić swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty.

5. W czwartek, 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103 rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Będziemy dziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie.

Msze św. w Lini będą tylko rano: o godz. 8.00 i o godz. 9.30 - za Ojczyznę - z oprawą muzyczną  chóru „Pięciolinia” i „Gminnej Orkiestry Dętej”. Wcześniej, o godz. 9.15 przy obelisku nastąpi złożenie kwiatów  i apel poległych. Dalszy program uroczystości będzie w SP w Lini: 10.30 - koncert zespołu wokalnego RELING 3 Flotylli Okrętów z Gdyni; 11.15 - część artystyczna w wykonaniu uczniów ZSP w Lini.

Na godz. 11.00 parafia Sierakowice zaprasza na doroczny odpust ku czci św. Marcina.

6. W sobotę, 13 listopada o godz. 10.30 – odbędzie się zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy także nowych chłopców pragnących służyć przy ołtarzu Jezusa.

7. W niedzielę, 14 listopada będziemy przeżywać XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie. Tym razem będziemy „Solidarni z Libanem”.

8. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

9. Ks. kan. Tadeusz Knut, który został mianowany Dyrektorem Diecezjalnym Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa (…) zachęca - zaprasza osoby z naszej parafii (NSPJ) do członkowstwa w Arcybractwie Straży Honorowej.
Na czym to polega? Członkowie Arcybractwa zobowiązują się jedną wybraną przez siebie godzinę (od 7.00 do 22.00), czuwać duchowo przy Panu Jezusie. Taka godzina nie jest godziną wyłącznej modlitwy, ani adoracji w kościele czy też godziną pobożnego rozmyślania – na co niektórzy nie mieliby czasu. Może nią być każda godzina dnia ze wszystkimi przypadającymi na nią  obowiązkami w domu, biurze, szkole w polu w warsztacie – wszędzie.
Troską powinno być przeżycie obranej godziny w sposób jak najbardziej gorliwy zaczynając ją od znaku krzyża, by sercem być przy tabernakulum  i ofiarowanie swojego czasu, czego można dokonać według wyuczonej modlitwy lub nawet własnymi słowami.
W czasie tej godziny wypełniamy swoje obowiązki z pobożną myślą o Jezusie, ale i o tych którzy wciąż  ranią Boga grzechami. Swoją godzinę kończymy odmówieniem Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca Świętego. Osoby gotowe do podjęcia Godziny Straży zapraszamy spotkanie za tydzień po Mszy św. o 11.00.
Zainteresowanych historią straży i nie tylko odsyłamy  na stronę internetową www.strazhonorowa.pl

10. Rekolekcje GPS dla młodzieży kl. VIII SP przed bierzmowaniem odbędą się w naszej parafii: w piątek, 19 listopada (16.30 - 18.45)  i  w sobotę, 20 listopada (9.00 – 16.00) w Szkole Podstawowej  w Lini. Udział młodzieży w tych rekolekcjach jesat OBOWIĄZKOWY!!!

11. W czwartek, 4 listopada odbył się pogrzeb śp. Katarzyny Choszcz (lat 92) z Lini, ul. Łąkowej. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…