Ogłoszenia 24.10.2021

XXX niedziela zwykła

– 24.10.2021 r.

Kolekta na MISJE

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny (24 -30 X 2021), w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Prosić będziemy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.

3. Przed nami ostatnie dni października. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszym kościele parafialnym – w niedziele po Sumie parafialnej; w tygodniu po wieczornej Mszy św., w środę o godz. 17.20, a w sobotę po Mszy św. o godz. 8.30

4. We wtorek Msze św. będą dodatkowo: o godz. 8.00 w Lini oraz w Niepoczołowicach o godz. 19.30.

5. W czwartek, 28 października w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach – będziemy prosili Boga o ustanie trwającej epidemii.

6. W sobotę, 30 października o godz. 14.00 odbędzie się odbędzie się zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy także nowych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Pańskim.

7. W przyszłą niedzielę - ostatnią października - obchodzić będziemy uroczystość Rocznicy Poświecenia Własnego Kościoła.

8. W Uroczystość Wszystkich Świętych Pańskich, 1 listopada w poniedziałek Msze św. będą w Lini o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 – z procesją i 15.00; w Kętrzynie o godz. 8.00  i w Niepoczołowicach o godz. 9.30.
Wypominki za zmarłych będziemy odmawiali w dni powszednie tylko w kościele w Lini począwszy od środy (3 listopada). Wszystkie kartki będą odczytane trzy razy.
Wypominki jednorazowe można zostawiać w zakrystii i u P. Organisty, a wypominki roczne prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży.

9. Sakramentu chrztu św. w listopadzie udzielimy w niedzielę, 14 listopada podczas Mszy św. o godz. 11.00.

10. Kartuskie Hospicjum Domowe Caritas składa serdeczna podziękowanie wszystkim, którzy okazali materialne wsparcie i pomoc. W minionym tygodniu zebraliśmy na rzecz hospicjum 2990, 80 zł.
Bóg zapłać także wszystkim wolontariuszom – młodzieży naszych szkół – za pomoc w zorganizowaniu zbiórki.
1 listopada wolontariusze będą przy  cmentarzu zbierać ofiary do puszek na budowę hospicjum w Lęborku.

11. W Kościele powszechnym rozpoczął się CZAS SYNODU, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. W piątek, 22 października biskup pelpliński Ryszard Kasyna rozpoczął diecezjalny etap tego czasu rozeznawania, który dla nas wszystkich może być czasem refleksji, co mówi Bóg w Kościele i do Kościoła.

Modlitwa:

Stajemy  przed  Tobą,  Duchu  Święty,  zgromadzeni  w  Imię  Twoje.

Z  Tobą  jedynie,  który  nas  prowadzisz;

zamieszkaj  w  naszych  sercach,  naucz  nas  drogi,  którą  mamy  iść

i  jak  mamy  nią  podążać.

Jesteśmy  słabi  i  grzeszni;  nie  dozwól,  abyśmy  wprowadzali  nieład.

Nie  pozwól,  by  niewiedza  sprowadziła  nas  na  niewłaściwą  drogę,

albo  stronniczość  wpływała  na  nasze  działania.

Niech  w  Tobie  odnajdziemy  naszą  jedność,

abyśmy  mogli  razem  podążać  do  życia  wiecznego,

i  abyśmy  nie  zbaczali  z  drogi  prawdy  i  tego,  co  jest  słuszne.

O  to  wszystko  prosimy  Ciebie,  który  działasz  w  każdym  miejscu  i  czasie,

w  komunii  Ojca  i  Syna,  na  wieki  wieków.  Amen.