Ogłoszenia 23.11.2014

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

23 listopada 2014

1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca.Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.

2. Dziś po sumie przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Akt Poświecenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

3. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to ruch świeckich katolików, zaangażowanych nie tylko w życie parafii czy diecezji, lecz również, a może przede wszystkim w życie społeczne. Członkowie Akcji Katolickiej starają się w swoim życiu zawodowym i zaangażowaniu społecznym promować wartości chrześcijańskie, postępując zgodnie z nauką społeczną Kościoła i współpracując z duszpasterzami Kościoła lokalnego. Pragną oni mieć wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu i kraju, kierując się przy tym zasadami wiary.

4. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu. Od następnego poniedziałku rozpoczynamy Roraty. Jeszcze raz zachęcamy starszych, aby pomogli dzieciom w przygotowaniu lampionów. Od przyszłej niedzieli zaczynamy również rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy.

5. W środę przypada wspomnienie św. Jana Berchmansa – Patrona Ministrantów. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych chłopcach, którzy poświęcają się służbie ołtarza. Może są chętni do tej służby. Mogą oni się zgłosić u duszpasterzy.

6. We wtorek będzie dodatkowa Msza św. w Niepoczołowicach o 17.00.

7. W środę będzie dodatkowa Msza św. Lini o 17.00.

8. W sobotę przypada w liturgii święto Św. Andrzeja Apostoła.

9. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę przed IV niedzielą Adwentu, czyli 20 grudnia.

10. Najbliższy termin sakramentu chrztu św. wyznaczamy w święta Bożego Narodzenia.

11. W związku ze zbliżającymi się kolędami i praktyką składania w tym czasie intencji mszalnych na wskazane terminy zachęcamy by wcześniej rezerwować daty, zwłaszcza różne rocznice. Na chwilę obecną trzeba już zapisywać terminy z 4-5 miesięcznym wyprzedzeniem.

12. Zdrowaśki roczne odczytujemy w każdą niedzielę przed sumą parafialną. Jeżeli czytamy przekręcone imiona lub nazwiska prosimy zgłaszać i naniesiemy poprawki.

13. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę 29.XI., w dwu grupach: 1) o godz. 10.00 – kl. II, 2) o godz. 11.00 – kl. III.

14. W naszym kościele w niedzielę 30 listopada o godz. 16.00 odbędzie się koncert scholii dziecięcej z Luzina. Schola św. Wawrzyńca zaprezentuje widowisko muzyczno-taneczne, pt.: „Dekalog, jako lekcja, której Polacy nie chcieli się nauczyć od Jana Pawła II”. Poruszają w nim kwestie bliskie sercu Ojca św.- Rodzina, ochrona życia poczętego, głoszenie Bożego Miłosierdzia, potępienie terroryzmu, potęga modlitwy… i wiele innych. Wplecione w muzykę – drama, pantomima, taniec sceniczny i śpiew. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przedstawienie zmusza do refleksji, a fakt, że przedstawione jest przez dzieci – czyni go jeszcze bardziej symbolicznym i wzruszającym. Wyruszmy razem z Janem Pawłem II łodzią życia w rejs… Wspólnie zaśpiewajmy, Pomyślmy… Zmieńmy coś w naszym życiu – od zaraz. Z tym przedstawieniem byli już w Gdyni, Czersku i trzykrotnie w Luzinie. Serdecznie zapraszamy!!!

15. Jerycho Różańcowe w parafii św. Marcina w Sierakowicach rozpocznie się od 23.11. o godz. 19.00 i potrwa do 30.11.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839), prezbiter i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy; w tej grupie są różne osoby: prezbiterzy, klerycy, osoby świeckie; ich wspólną cechą charakterystyczną jest odważne głoszenie wiary chrześcijańskiej na ziemiach dzisiejszego Wietnamu (wspomnienie obowiązkowe).

W sobotę 22 listopada 2014 r. w Sierakowicach odbył się Dekanalny Turniej Halowej Piłki Nożnej ministrantów naszego dekanatu. Nasi ministranci w kategorii gimnazjum obronili tytuł mistrzów dekanatu z przed roku i zdobyli Puchar Dziekana wraz z Dyplomem. Będą teraz reprezentowali nasz dekanat na zawodach rejonowych naszej diecezji. Zwycięska drużyna grała w składzie: Dawid i Fabian Ellwart, Patryk Mielewczyk, Adrian Warczak, Krzysztof Szczypior, Czesław Szur. Gratulujemy naszym ministrantom!!!