Ogłoszenia 03.10.2021

XXVII niedziela zwykła – 03.10.2021 r.

Kolekta inwestycyjna

1. Rozpoczęliśmy październikmiesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie.

Różaniec parafialny odmawiamy w niedziele po sumie parafialnej, w ciągu tygodnia po wieczornej (ostatniej) Mszy św., a w soboty po Mszy św. o godz. 8.30.

2. We wtorek, 5 października w liturgii wspominamy św. Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny. Po Mszach św. – będzie krótka modlitwa i uczczenie relikwii Świętej.
We wtorek będzie dodatkowo Msza św. w Lini o godz. 8.00 i w Kętrzynie o godz. 17.00.

3. W czwartek, 7 października z racji wspomnienia NMP Różańcowej przeżywać będziemy odpust w Niepoczołowicach. Mszę św. w intencji Mieszkańców Niepoczołowic i czcicieli NMP Różańcowej o godz. 18.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Daniel Szczepańczyk, wikariusz ze Strzepcza. O godz. 17.30 prosimy o odmówienie różańca – w tym czasie będzie okazja do spowiedzi św.

Poza tą Mszą św. będzie Msza w Niepoczołowicach o godz. 8.00 i w Lini o godz. 16.00 z różańcem oraz modlitwami o nowe powołania do służby Bożej w Kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – z racji I czwartku.

4. W sobotę, 9 października odbędzie  się w bazylice katedralnej w Pelplinie Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych. Nasza parafia nie organizuje w tym roku wspólnego autokaru. Zachęcamy jednak, aby we własnym zakresie swoimi pojazdami udać się na to wydarzenie.

Program:

10.30 – konferencja,

11.30 – Msza Święta – przewodniczy biskup pelpliński Ryszard Kasyna,

13.00 – modlitwa różańcowa.                                                                                                          Przedstawiciele każdej z grup parafialnych proszeni są o rejestrację w recepcji (od 9.30), która będzie się znajdowała przed wejściem do bazyliki katedralnej.

5. W przyszłą niedzielę, 10 października  po raz 21. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II.
Przed kościołami będziemy zbierać ofiary do puszek na dzieło Fundacja Nowego Tysiąclecia, która materialnie wspiera zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci można jeszcze zgłaszać do wtorku włącznie. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po ostatniej Mszy św. i Różańcu.

7. Również w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 15.00 w Lini poświęcimy RÓŻAŃCE dzieciom klas III przygotowujących się do I Komunii św.
Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne dla rodziców tych dzieci.

8. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania/nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

9. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych dziękujemy za opiekę nad cmentarzem sołectwu Niepoczołowice W tym roku prosimy, by o czystość cmentarza przez rok dookoła (do września włącznie) troszczyli się parafianie z sołectwa Linia. Wszystkich opiekujących się grobami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich i najbliższego otoczenia z zachowaniem zasad segregacji odpadów.

Jak przed rokiem zachęcamy również, aby myśląc ekologicznie i ekonomicznie nie tworzyć zbędnej ilości śmieci. Proponujemy, by wśród bliskich krewnych umówić się, że składamy się i  razem kupujemy kwiaty i znicze, które maja być znakiem naszej miłości i pamięci.

10. W środę odbył się pogrzeb śp. Heleny Klebba (lat 98) z Niepoczołowic. W sobotę około południa na naszym cmentarzu został pochowany śp. Feliks Langa z Parafii Rozłazino. Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek…

11. Mamy do nabycia kalendarze maryjne ze św. Janem Pawłem II na rok 2022: kalendarze trójdzielne i ze spiralą – 10 zł, a małe – 5 zł.