Ogłoszenia 26.09.2021

XXVI niedziela zwykła

– 26.09.2021 r.

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

2. We wtorek będzie dodatkowo Msza św. o rano o godz. 8.00.

3. W środę, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

Ze względu na odpust w Łebuni Msze św. będą: w Lini tylko o godz. 18.00 oraz w Niepoczołowicach o godz. 16.30.

4. W Niepoczołowicach będzie dodatkowo Msza św. także w czwartek o godz. 17.00

5. W piątek rozpoczynamy miesiąc PAŹDZIERNIK, w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec parafialny w Lini odmawiany będzie w dni powszednie do piątku w łączności z ostatnią wieczorną Mszą św., w sobotę ze Mszą św. o godz. 8.30, a w niedziele po Sumie Parafialnej (w I niedzielę miesiąca prowadzą jak zwykle Róże Różańcowe). Grupa Modlitewna w październiku /w środy/ będzie prowadzić różaniec jako modlitwę całej parafii po Mszy św. o godz. 16.45.

6. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. Spowiedzi św. będziemy słuchać wg planu:

·   Środa przed I piątkiem      16.30 – 17.00           Kandydaci do bierzmowania kl. VIII SP

·   Czwartek                               17.30 – 18.00           Kandydaci do bierzmowania starsi

·   Piątek                                     17.15 – 18.00            kl. IV SP i pozostali

7. W I piątek miesiąca Msze św. będą: w Kętrzynie i Niepoczołowicach o godz. 16.30, a w Lini o godz. 18.00.

Piątkowy różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania i wynagrodzenia.

8. W sobotę, 2 października będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

To także I sobota miesiąca - na godz. 8.00 zapraszamy parafian do odśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 8.30 - Msza św. i nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca z modlitwą różańcową (nie będzie różańca wieczorem).

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godz. 10.00.

9. W niedzielę, 10 października w czasie Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Chrztu św.

10. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

************************************

11. 30 września kończy się czas dokonania spisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Każdy obywatel ma obowiązek dokonania spisu dowolną z metod:

·   Przez Internet spis.gov.pl

·   Telefonicznie 22 279 99 99  lub odebrać telefon 22 828 88 88

·   Przez rachmistrza

·   W UG w punkcie spisowym (do czwartku dyżury do 18.00)

12. Zapowiedzi  przedślubne  są wywieszone w gablocie ogłoszeń.