Ogłoszenia 19.09.2021

XXV niedziela zwykła – 19.09.2021 r.

13.15 – Dożynki Powiatowo-Gminne w Strzepczu

15.00 – nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

1.Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem.
Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

2. We wtorek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

3. W czwartek, 23 września, wspominamy św. Ojca Pio, zakonnika, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą.

4. W sobotę, 25 września o godz. 10.00 odbędzie się zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Jezusa.

5. Przypominamy, że  sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę, 10 października podczas Mszy św. o godz. 11.00.

6. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy kolejny numer dwutygodnika „Pielgrzym”.

7. Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Strzepczu organizuje pielgrzymkę 18 – 21.10.2021 do miejsc związanych z bł. Elżbietą Czacką (Laski) oraz bł. Kard. Stefanem Wyszyńskim (Prudnik Śląski. Odwiedzimy też Wrocław, a na zakończenie Gniezno. Wszystkie konieczne informacje i tel. kontaktowy znajdują się na programie  pielgrzymki, który można zabrać przy wyjściu z kościoła (zakrystii).

8. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Stanisława Domskiego (lat 73) z Niepoczołowic Folwarku.   Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…