Ogłoszenia 12.09.2021

XXIV niedziela zwykła – 12.09.2021 r.

12 –18 IX - Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania

Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia

2. W sobotę (11 września) na obiedzie gościliśmy pielgrzymów z Lęborka (ok. 250 osób). Serdeczne podziękowania składamy kucharkom, strażakom, pracownikom GDK, Paniom ze Stowarzyszenia „Bądźmy Razem” i wszystkim, którzy włączyli się ugoszczenie pielgrzymów: za przygotowanie obiadu, sprawne wydawanie posiłku.

3. W poniedziałek Msze św. w Lini będą o godz. 18.00 i o godz. 19.00 – z Nabożeństwem Fatimskim – w intencji o wzrost wiary dla parafian i odwagę w głoszeniu Królestwa Bożego. Na procesję przynieśmy ze sobą świece.

4. We wtorek (14 września) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

5. W środę (15 września) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Patrząc na krzyż Jezusa chcemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

Pierwsza Msza św. popołudniowa w środę, ze względu na Różaniec Grupy Modlitewnej odtąd będzie o kwadrans szybciej, czyli o godz. 16.45.

6. W piątek (17 września) będziemy obchodzili 82. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny

7. W sobotę (18 września) przypada w liturgii święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i polskiej młodzieży. Przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

Młodzież (szczególnie kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP) zapraszamy do wspólnej modlitwy tzw. TRIDUUM ku czci św. Stanisława Kostki - w czwartek i piątek w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 9.30. Obecność kandydatów OBOWIĄZKOWA!!!

8. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
Następny termin chrztu wyznaczamy na niedzielę (10 października) godz. 11.00.

9. Za tydzień w Strzepczu odbędą się Dożynki Powiatowe. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.15 w kościele parafialnym w Strzepczu, a następnie organizatorzy zapraszają na: 14.30 - Korowód Dożynkowy; 15.00 -  występy zespołów działających przy GDK; godz. 18.30 – Turniej Sołectw i Loteria Fantowa, a ponadto: konkursy; kącik zabaw dla dzieci, rękodzieło, gastronomia, foto budka. Szczegółowe informacje TUTAJ

11. Przy wyjściu z kościoła można zabrać darmowe broszury zatytułowane „Dzieci w wirtualnej sieci”, które mogą podpowiedzieć jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata.

12. Duszpasterstwo Osób Niesłyszących zapraszana Mszę Świętą w języku migowym, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 września o godz. 15.00, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Kartuzach, przy ul. Gdańskiej 12.

13. Na prośbę żony podajemy do wiadomości, że zmarł  śp. Edmund Słowi (lat 78) z Luzina. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00 w parafii św. Wawrzyńca w Luzinie.
W sobotę odbył się w naszej parafii pogrzeb dziecka - śp. Olka. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…