Ogłoszenia 08.08.2021

XIX niedziela zwykła – 8.08.2021 r.

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg.
Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

2. W poniedziałek Msze św. w Lini będą o godz. 17.00 i 18.00.

3. We wtorek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika († 258). W naszej Diecezji Peplińskiej przeżywamy uroczystość głównego jej patrona.

4. We wtorek, środę i czwartek Msze św. w Lini będą o godz.: 8.00, 17.00 i 18.00 oraz w czwartek – dodatkowo w Niepoczołowicach o godz. 19.00.

5. W piątek, 13 sierpnia na godz. 19.30 !!! zapraszamy na kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Będziemy modlić się w intencji – o błogosławieństwo dla rolników i obfite tegoroczne plony. Przynieśmy ze sobą świece. Poza tą Msza św. będzie jeszcze Msza św. o godz. 8.00 i 18.00.

6. W sobotę, 14 sierpnia z okazji wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego po Mszy św. o godz. 8.30 będzie można uczcić relikwie świętego.

7. W najbliższą niedzielę, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej (również w sobotę wieczorem).

15 sierpnia przypadnie także 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi. Będziemy też modlić się za żołnierzy w dniu ich święta.

8. Za tydzień w łączności ze Msza św. o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

9. Sakramentu chrztu św. w tym miesiącu  udzielimy jeszcze w niedzielę, 22 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11.00, a dzieci można na ten termin zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.

10. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia (Bronisława) Jakusik (lat 92), zam. w Lini, ul. Długa 54. Pogrzeb – we wtorek o godz. 10.00.
Różaniec za zmarłą – od soboty do poniedziałku – po ostatniej Mszy św., a w dniu pogrzebu o godz. 9.30. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

12. NABÓR DO SEMINARIUM: Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium,  które jest częścią Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu.
Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 14 września br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów.
Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej www.seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.