Ogłoszenia 25.07.2021

XVII niedziela zwykła – 25.07.2021 r.

1.      Przed tygodniem pielgrzymowaliśmy do Sianowa na odpust Matki Bożej Szkaplerznej. Bóg zapłać wszystkim za świadectwo wiary, zanoszone modlitwy i ofiarowanie swojego trudu również w intencji naszej parafii. W szczególny sposób dziękujemy strażakom, właścicielom pojazdów i ich kierowcom, niosącym krzyż i tablice oraz nagłośnienie. Niech Królowa Kaszub uprasza Wam wszystkim potrzebne łaski u swojego Syna.

2.      W poniedziałek przypada w liturgii wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Z tej racji już dzisiaj obchodzimy w Kościele Dzień modlitw za rodziców, dziadków, najstarszych parafian, starców i emerytów.

3.      W nadchodzącym tygodniu w poniedziałek oraz w czwartek i piątek  Msze św. w Lini będą o godz. 17.00 i 18.00, a we wtorek i w środę o 8.00 i 18.00.

4.      We wtorek upływa 778 lat naszej Diecezji (1243).

5.      W niedzielę (8 sierpnia) podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Chrztu św. Dzieci do sakramentu można zgłaszać  do środy.

6.      Przy wyjściu z kościoła z racji Tygodnia Św. Krzysztofa można złożyć ofiary do puszek  na rzecz akcji  MIVA Polska: „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy -  na środki transportu dla misjonarzy”. Bóg zapłać!

7.      Tak, jak zapowiadaliśmy przed tygodniem również można złożyć ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Polsce i w Europie.

8.      Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

9.      Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do odebrania i nabycia nowy „Pielgrzym”.

10.  W minionym tygodniu (w sobotę)  odbył się pogrzeby:

+ Leokadii  Ramczyk  (lat 85) Linia, ul. Łąkowa.

+ Stefana Formela  (lat 84) Linia, ul. Akacjowa.

We wtorek o 10.00 odbędzie się pogrzeb

+ Kazimierza Sarnowskiego (lat 59) Linia, Długa 1.  Różaniec w kościele po ostatniej Mszy św. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

11.  "Gminny Dom Kultury w Lini zaprasza

1) 29 lipca (czwartek) o godz. 20:30 na letnie kino plenerowe, które odbędzie się na Placu Ks. Kan. Bazylego Olęckiego (parking przy urzędzie gminy) na film "Paraside", film otrzymał wiele nagród, w tym 7 Oskarów.

Wstęp wolny, dla 100 pierwszych osób leżaki.

2) W każdą środę o godz. 18:00 do końca sierpnia w Gminnym Domu Kultury w Lini odbywają się warsztaty kaszubskiego tańca towarzyskiego dla dorosłych. Zajęcia są bezpłatne dla mieszkańców gminy Linia. Można

dołączyć w dowolnym momencie, w każdą środę odbywa się nauka nowego układu tanecznego.

3) Od poniedziałku do piątku w godz. od 11:00 do 13:00 Gminny Dom Kultury w Lini zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia plastyczne, filmowe, gry planszowe, zajęcia kulinarne oraz artystyczne inspirowane legendami kaszubskimi. Natomiast we wtorki i czwartki na Orliku w Lini odbywają się zajęcia sportowe w godzinach od 10:00 do 13:00.

Więcej informacji można uzyskać na stronie Gminnego Domu Kultury w Lini: gdklinia.com