Ogłoszenia 18.07.2021

XVI niedziela zwykła – 18.07.2021 r.

XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa (18-25 lipca 2021)

„W drogę do Źródła Życia”.

15.00 – Godzina Miłosierdzia

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

2. W nadchodzącym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. będą o godz. 8.30 i 18.00 i w poniedziałek dodatkowo o godz. 17.00.

3. W najbliższy czwartek, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16,9)

4. W piątek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Święty Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. W sobotę, 24 lipca wspominamy św. Kingę.

5. W przyszłą niedzielę, 25 lipca, będziemy wspominali świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła.

6. Tego samego dnia uczcimy też świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach - będziemy modlić się za kierowców i uczestników ruchu drogowego oraz po Mszy św. o 11.00  poświęcimy nowe i nowo nabyte pojazdy.

Włączmy się w Akcję Św. Krzysztofa „1 grosz za 1 kilometr”. Bądźmy wdzięczni Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry i pomóżmy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Ofiary na ten cel będzie można złożyć do puszek przy wejściu do kościoła.

7. Przyszła niedziela będzie też obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Tego dnia będziemy modlili się za wszystkich poszkodowanych. Warto pamiętać, że cztery lata temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem pomocy ludzi dobrej woli.

Biskup pelpliński Ryszard Kasyna podjął decyzję, aby nasza diecezja włączyła się w pomoc poszkodowanym gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Po Mszach świętych zorganizujemy zbiórkę do puszek na ten cel, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.

8. Przypominamy, że sakrament chrztu św. w następnym miesiącu można planować na niedzielę 8  sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11.00.

9. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablocie ogłoszeń. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przez w/w osoby jest zobowiązany w sumieniu powiadomic o tym miejscowego proboszcza.

10. Zmarła śp. Leokadia Ramczyk (lat 85) z ul. Łąkowej w Lini. Pogrzeb będzie w środę o godz. 10.00. Różaniec - w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św., a w dniu pogrzebu o godz. 9.30. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...