Ogłoszenia 27.06.2021

XIII niedziela zwykła – 27.06.2021 r.

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów

2. Kończy się CZERWIEC – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a dzisiaj w łączności z Sumą Parafialną.

3. Rozpoczęliśmy czas wakacji szkolnych i urlopów. Niech dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

4. We wtorek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski.

Msze św. będą: w Lini rano o godz. 8.30 i wieczorem o godz. 16.30 i 18.00. W Kętrzynie - Msza św. będzie o godz. 16.30, a w Niepoczołowicach - o godz. 18.00. We wtorek będzie zbierana kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej (Świętopietrze).

Zachęcamy do zachowania świątecznego charakteru tego dnia również w swoich domach. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. bp Ryszardzie  i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze.

5. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Będziemy modlić się za kapłanów, a także o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

6. W I piątek będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msze św. będą: w Lini - o godz. 8.30 i 18.00 oraz w Kętrzynie i w Niepoczołowicach – o godz. 16.30.

7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: w piątek od godz. 9.00. W sierpniu nie planujemy odwiedzin chorych.

8. W I sobotę, 3 lipca przypada w liturgii święto św. Tomasza Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

W I sobotę uczcimy także Niepokalane Serce Maryi. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 8.30 będzie Msza św. i kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca.

9. Za tydzień – 1. niedziela miesiąca – będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

10. Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”.

11. Wójt Gminy Linia i Gminny Dom Kultury w Lini zapraszają na Wakacyjny Piknik Rodzinny w sobotę 3 lipca nad jeziorem w Strzepczu.
W programie marsz nordic walking, koncert zespołu Krzychu&Rychu, kabaret Purtce, konkursy, licytacja koszyka piknikowego, stoiska małej gastronomii, dmuchańce, zabawy z animatorem.
Początek pikniku od godz. 17:00

12. W niedzielę, 11 lipca podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św.

13. Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.