Ogłoszenia 20.06.2021

XII niedziela zwykła – 20.06.2021 r.

15.00 – Godzina Miłosierdzia

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

2. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

3. W tym tygodniu będą dodatkowo Msze św. w Lini w środę, czwartek i piątek o 8.00.

4. W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. W szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

5. W czwartek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.  Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00 oraz o godz. 17.00 i 18.00.

6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

· we wtorek o godz. 16.00 będzie Msza św. na zakończenie SP w Niepoczołowicach (kl. 8).

· w czwartek o godz. 9.30 będzie Msza św. na zakończenie SP w Kętrzynie.

· w czwartek o godz. 10.45 będzie Msza św. na zakończenie SP w Lini.

7. W przyszłą niedzielę 27 czerwca wspominany w liturgii NMP Matkę Nieustającej Pomocy. W ramach nabożeństwa czerwcowego odprawimy również Nowennę do MB.

8. Zapowiedzi przedślubne – wywieszone są w gablocie ogłoszeń.

9. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

10. W piątek odbył się pogrzeb śp. Reginy Mallek (lat 86), ostatnio zamieszkałej w Popowie.     Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…