Ogłoszenia 16.05.2021

VII niedziela Wielkanocna – 16.05.2021 r.

Wniebowstąpienie Pańskie uroczystość

15.00 - Godzina Miłosierdzia

1. Obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność

2. W tym tygodniu w poniedziałek i we wtorek  po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkania w kościele dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

3. W środę o godz. 17.00 i w piątek o godz. 18.00 ze względu na sprzątanie i dekorowanie naszej świątyni do I Komunii św. będzie tylko jedna Msza św. koncelebrowana.

4. W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną (obowiązek do Niedzieli Trójcy Świętej – 30 maja).

Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę do Ducha Świętego (w łączności z nabożeństwem majowym). Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji: o odnowienie i pogłębienie wiary wszystkich diecezjan oraz podjęcie współpracy z Duchem Świętym w dawaniu świadectwa i apostolstwie w parafii.

5. Na zakończenie Nowenny odbędzie Diecezjalne Forum Duszpasterskie „U źródła łaski” w bazylice katedralnej w Pelplinie – z  transmisją w sobotę, 22 maja br., o godz. 14.00 na stronie nacalyswiat.pl oraz na antenie Diecezjalnego Radia Głos. Szczegółowy plan nowenny i uroczystości w Katedrze Pelplińskiej – są wywieszone w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej

6. W przyszłą niedzielę także 41 dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Z tej racji Msze św. będą: o godz. 7.00: w Lini i w Kętrzynie; o godz. 8.30: w Lini i w Niepoczołowicach; o godz. 10.00 w Lini - Suma Parafialna z przyjęciem dzieci do I komunii i w Lini: o godz. 15.00. O godz. 16.00 będzie  nabożeństwo Majowe.

Zachęcamy też, aby o jednej godzinie – tj. o 16.00 odprawić nabożeństwo majowe w swoich domach razem z gośćmi łącząc się poprzez transmisję internetową. Pamiątki komunijne dzieci otrzymają w poniedziałek.

7. Zachęcamy parafian do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do odebrania nowy „Pielgrzym”.

8. W dalszym ciągu sakramentu chrztu św. udzielamy na indywidualne zgłoszenia.

9.  Inne ogłoszenia :

· W dzisiejszą niedzielę, 16 maja, w parafiach dekanatu sierakowickiego prowadzona będzie zbiórka na budowę Hospicjum w Kartuzach w ramach corocznej akcji „Pola Nadziei”. Wolontariusze  z naszych szkół zbierać będą datki, które wspomogą pacjentów hospicyjnych z naszego regionu. Po każdej Mszy św. będzie można to uczynić przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do otwarcia swojego serca i udzielenia wsparcia.