Ogłoszenia 09.05.2021

VI niedziela Wielkanocna – 9.05.2021 r.

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy

2. W poniedziałek (10 maja) rozpoczniemy doroczne DNI MODLITW O URODZAJE I ZA KRAJE GŁODUJĄCE. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące odprawimy w kościołach:

· w poniedziałek --- w Lini --- o godz. 18.00

· we wtorek --- w Kętrzynie --- o godz. 18.00

· w środę --- w Niepoczołowicach --- o godz. 18.00

3. W tym tygodniu rozpoczniemy spotkania dla dzieci klas III SP przed uroczystością I komunii świętej: we wtorek, środę i piątek po Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 18.00.

4. W czwartek (13 maja) w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 40. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.

Zapraszamy na godz. 20.00 – na Nabożeństwo Fatimskie (z procesją – przynieśmy ze sobą świece). Modlić się będziemy w intencji naszej Gminy, Ojczyzny i o pokój.

5. W piątek (14 maja) w liturgii czcimy św. Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

6. W piątek (14 maja) rozpoczniemy NOWENNĘ (w łączności z nabożeństwem majowym), którą będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

W tym roku Wydział Duszpasterski Kurii Pelplińskiej zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w zjednoczeniu na modlitwie o odnowienie i pogłębienie wiary wszystkich diecezjan oraz podjęcie współpracy z Duchem Świętym w dawaniu świadectwa i apostolstwie w parafii.

Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego będzie także transmitowana na stronie nacalyswiat.pl, codziennie o godz. 20.00 z dziewięciu parafii naszej diecezji. Zwieńczeniem Nowenny będzie Diecezjalne Forum Duszpasterskie „U źródła łaski” w bazylice katedralnej w Pelplinie – z  transmisją w sobotę, 22 maja br., o godz. 14.00 na stronie nacalyswiat.pl oraz na antenie Diecezjalnego Radia Głos.

Szczegółowy plan nowenny i uroczystości w Katedrze Pelplińskiej – są wywieszone w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej www.

7. W przyszłą niedzielę (16 maja) przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

8.  Zmarł  śp. Krystian BARANOWSKI (lat 23) z parafii w Mostach. Różaniec będzie odmawiany w naszym kościele w Lini: w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Termin pogrzebu nie został jeszcze ustalony.  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

9. Caritas Diecezji Pelplińskiej po raz kolejny pragnie wspomóc działalność hospicyjną w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei”, 23 maja 2021 roku.
Ze względu na uroczystość komunijną w tym dniu, w naszej parafii zbiórka odbędzie się za tydzień (16 maja) /w związku z sytuacją epidemiczną nie będą rozprowadzane żonkile/.