Ogłoszenia 02.05.2021

V niedziela Wielkanocny – 2.05.2021 r.

Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej

– pamiętajmy o wywieszeniu flag

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości

2. Rozpoczęliśmy MAJ, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. NABOŻEŃSTWA MAJOWE w  naszym kościele odprawiamy: w tygodniu - po wieczornej Mszy św., w sobotę – po Mszy św. o godz. 8.30, a w niedzielę w łączności ze Mszą św. o godz. 11.00.

3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności.

Msze Święte tego dnia w naszym kościele w Lini będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i 11.00 w intencji naszej Ojczyzny;. w Kętrzynie Msza św. będzie o godz. 9.30, a w Niepoczołowicach o godz. 11.00

Podczas liturgii  ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej

4. We wtorek, 4 maja we wspomnienie św. Floriana - o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji naszych strażaków.

5. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30 - pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W I Piątek będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Jezusa. Msze św. w Lini będą o godz. 16.30 i 18.00; w Niepoczołowicach o godz. 16.30, a w Kętrzynie o godz. 18.00.

7. W sobotę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić św. Stanisława o wstawiennictwo i opiekę nad naszą Ojczyzną.

8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy Pielgrzym.

9. Ojcowie Franciszkanie z Wejherowa zapraszają na wielkie odpusty czyli na Wniebowstąpienie i na Trójcę Świętą (plakaty).

10. Dzisiaj (w niedzielę) po Mszy św. o godz. 13.30 odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami dotyczące uroczystości I komunii św.

11. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 18 sierpnia 2021 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów.
Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

12. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br.
W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Tego dnia modlić się będziemy zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

13. Pogrzeby:

• w piątek odbył się pogrzeb śp. Józefa Kaczykowskiego (lat 90) z Kętrzyna.
  • we wtorek o godz. 9.00 odbędzie się POGRZEB śp. Alojzego Grzenkowicz (lat 76) z Niepoczołowic, ul. Okrężna. Różaniec odmawiany jest w kościele filialnym w Niepoczołowicach.
  • Zmarła także śp. Urszula Szur (lat 84), zam. Linia, ul. Turystyczna; POGRZEBw środę o godz. 9.00; różaniec od niedzieli do wtorku po ostatniej Mszy św., a w dniu pogrzebu o godz. 8.30. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…