Ogłoszenia 25.04.2021

IV niedziela Wielkanocna – 25.04.2021 r.

„NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA”

25 IV – 1 V: Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. W ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

2. W czwartek (29 kwietnia) przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, Patronki Europy.
W czwartek będziemy także obchodzić dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej, w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau (1945).

3. W sobotę rozpoczniemy maryjny miesiąc – MAJ. W naszym kościele w dni powszednie gromadzimy się na nabożeństwie majowym w łączności z wieczorną Mszą św., a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 11.00.

4. W sobotę w łączności ze Mszą św. o godz.  8.30 odprawimy nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca – ze spowiedzią i Komunią Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia. Wcześniej o godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP.

5. W sobotę od godz. 10.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Po południu - o godz. 17.00 poświęcimy kapliczkę i figurę MB Królowej Pokoju

6. Za tydzień – w pierwszą niedzielę miesiąca – kolektę przeznaczymy na opłatę za ogrzewania, za mijający sezon grzewczy.

7. Zapowiedzi przedślubne od bieżącej niedzieli będziemy wygłaszać w gablocie ogłoszeń - w formie tylko papierowej do czytania <również w kościołach filialnych>

8.  Inne ogłoszenia

Wójt Gminy Linia i Gminny Dom Kultury w Lini zapraszają na Patriotyczny Marsz Nordic Walking w dniu 3 maja. Marsz wyruszy ze stadionu gminnego w Lini o godzinie 14:00. Każdy uczestnik marszu otrzyma  Kokardę Narodową. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału w Gminnym Domu Kultury pod nr tel. 58 572 81 64 lub mailowo gok@gminalinia.com.pl.

Prosimy o stosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa i zachowania wymaganej odległości pomiędzy uczestnikami wydarzenia".