Ogłoszenia 18.04.2021

III niedziela Wielkanocna – 18.04.2021 r.

Tydzień Biblijny:18 – 24  kwietnia 2021

V NARODOWE CZYTANIE PISMA ŚWIĘTEGO

„Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął;

a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (por. J 6,35)

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze.

2. W III niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest NIEDZIELA BIBLIJNA, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza.

W tym roku każdy w domu (indywidualnie lub rodzinnie) niech przeczyta jeden wybrany fragment z Księgi Mądrości i jeden fragment z Ewangelii wg św. Marka.

Osoby obecne w kościele mogą zabrać sigla wypisane na paskach z wybranymi losowo tekstami do przeczytania i rozważenia w swoich domach.

3. W czwartek (22 kwietnia) o godz.19.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na kolejne spotkanie formacyjne – katechezę.

4. W piątek (23 kwietnia) przeżywać będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.
Z racji przeżywanej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Z tej racji po Mszy św. o godz. 11.00 odprawimy w kościele w Lini nabożeństwo o urodzaje.

6. W przyszłą niedzielę przypada także Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele (25.IV–1.V).

7. Jest do odebrania/nabycia nowy „Pielgrzym”.

8.  Katechezy dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych

Katecheza online | Modlitwa - istota i znaczenie | część 1 -