Ogłoszenia 21.03.2021

V niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021 r.

Dzień zawierzenia rodzin św. Józefowi

Trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia (19 – 25.III)

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. We wtorek o godz. 17.00 będzie dodatkowo Msza św. w Kętrzynie.

3. W dalszym ciągu zachęcamy do korzystania z SAKRAMENTU POKUTY w wyznaczonych porach.
W sobotę, 27 marca (tylko) w Lini w godz. od 14.00 do 14.45 i po przerwie od godz. 15.15 do 16.00 będzie dodatkowo okazja do spowiedzi św. z pomocą księży z Siemirowic, Łebuni i Kamienicy.
Z tej racji w środę i w czwartek będziemy (kapłani) z pomocą  sakramentalną w Siemirowicach i w Łebuni. Dlatego Msze św.  w te dni będą: w środę o godz. 8.00 i 16.30,  a w czwartek o godz. 16.30.

4. W czwartek, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Tradycyjną Mszę św. w intencji Gromady Zakrzewo odprawimy w Lini o godz. 10.00.  Mszę św. w intencji  zmarłych z Gromady Zakrzewo odprawimy w Wielkim Tygodniu.

5. Jest do odebrania/nabycia  nowy „Pielgrzym’.

6.    UWAGA!!!  Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godz. 8.30. Msze św. w sobotę będą o godz. 8.00 i 18.00.

7. Przyszła niedziela, 28 marca – to Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Podczas Mszy Świętych (oprócz sobotniej o 18.00) pobłogosławimy palmy i gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza (przygotujmy palmy również w naszych domach).

8. W tym roku w Niedzielę Palmową nie będzie w naszej diecezji centralnych obchodów Dnia Młodzieży. Spotkania są zaplanowane jedynie w dekanatach. DEKANAT  SIERAKOWICKI – Parafia św. Jana w Sierakowicach, godz. 13.00.

9. W następną niedzielę będzie można złożyć ofiary do puszek na wystrój świąteczny kościoła.

10. Również w następną niedzielę - KGW i GDK zapraszają na kiermasz ozdób wielkanocnych oraz ciast (przy wejściu do kościoła). Ozdoby z kiermaszu to prace wykonane przez uczestników Gminnych Konkursów Plastycznych o Tematyce Wielkanocnej. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na leczenie chorej na mukowiscydozę Wiktorii z Wejherowa.

11.W związku z nadchodzącymi świętami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich.