Ogłoszenia 14.03.2021

IV niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021 r.

 

 

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – w tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

 

2. Od środy (10 marca) do czwartku (18 marca) po każdej Mszy św. zapraszamy do modlitwy Nowenny przed uroczystością św. Józefa

 

3. W piątek, 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze św. będą w Lini o godz. 8.00, 16.00 i 18.00.; w kościołach filialnych: o godz. 16.00 – Kętrzynie; o godz. 18.00 – w Niepoczołowicach. Zachęcamy do zachowania świątecznego charakteru tego dnia również w swoich domach.

      To także dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

      W piątek ze względu na uroczystość – nie obowiązujewstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4. Droga krzyżowa i Msza św. z kazaniem pasyjnym będzie o godz. 8.00 i 18.00. Nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 17.00

 

5.  Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza na rekolekcje w formie on-line dla dorosłych, młodzieży… Rekolekcje dla młodzieży „Jak dobrze Niedzielić” głosi ks. Krzysztof Piątek, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Natomiast rekolekcje dla dorosłych "Być człowiekiem sumienia" głosi ks. biskup Arkadiusz Okroj

            Linki do Rekolekcji dla MŁODZIEŻY:

                                    Dzień 1 https://youtu.be/K22nLjXmgZA

                                    Dzień 2 – https://youtu.be/PrvTG-wAezY

                                    Dzień 3 – https://youtu.be/msepX_u42e4

            Linki do Rekolekcji dla DOROSŁYCH    

                                    Dzień 1 https://youtu.be/AcUIVJoAFNc

                                    Dzień 2 – https://youtu.be/GrzfwzL12Ns

                                    Dzień 3 – https://youtu.be/togmHQLKBGc

 

Także Redakcja Programów Katolickich TVP przygotowała telewizyjne rekolekcje wielkopostne, które będą emitowane według następującego planu:

        * Rekolekcje dla dzieci – 22 - 24 marca (poniedziałek-środa), godz. 9:30 w TVP3

        * Rekolekcje dla młodzieży – 22 - 24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30 w TVP3

        * Rekolekcje dla dorosłych – 26 - 28 marca (piątek-niedziela), godz. 20:30 w TVP3

 

6. W tym roku ze względu na przepisy o zgromadzeniach, w parafiach naszego dekanatu nie będzie tzw. „spowiedzi przedświątecznej” z udziałem zaproszonych wszystkich księży dekanatu. Dlatego ze spowiedzi sakramentalnej należy korzystać już od TERAZ każdego dnia przed każdą Mszą św. i prosimy nie odkładać tego na ostatnie dni.

 

7. Pod koniec bieżącego miesiąca dokonamy spłaty ostatniej raty kredytu (łączna kwota - 180 000 zł) zaciągniętego przed 5 laty - na wykonanie ogrzewania kościoła parafialnego. Dziękujemy za dotychczasową pomoc i ofiarność. Bóg zapłać!!!

 

8. Chcemy włączyć się w akcję sprzedaży świec Wielkanocnych, z których dochód przeznaczony jest w całości na pokrycie kosztów dalszej budowy Hospicjum  w Kartuzach. Obecnie budynek jest już pod dachem i trwają prace wewnętrzne. Na balasce – z przodu kościoła można nabyć świece-cegiełki: Jajko – 20 zł; Duża świeca – 15 zł; Mała świeca – 10 zł

 

9. W środę odbył się pogrzeb śp. Teresy Pobłockiej (lat 82) zam. Kętrzyno; a w sobotę pogrzeb śp. Anny  Bronk (lat 85) Linia, ul. Klubowa 33.  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek …

 

10. W sobotę (20 marca) odbędzie się w naszej parafii ZBIÓRKA zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD, itp.). Miejsce składowania elektrośmieci zostanie wyznaczone przy starej plebanii.