Ogłoszenia 07.03.2021

III niedziela Wielkiego Postu – 7.03.2021 r.

Kolekta inwestycyjna

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne

2. W poniedziałek (8 marca) przypada 549. Rocznica Poświecenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie. W naszej diecezji jest to święto, a w samej bazylice uroczystość.

3. W poniedziałek obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi krzyżowej w łączności ze Mszą św. i kazaniem pasyjnym o godz. 8.00 i 18.00 oraz o godz. 17.00 (bez Mszy św.), a w  każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 11.00 nabożeństwo Gorzkich żali.

W tym tygodniu Droga Krzyżowa o godz. 18.00 poświęcona będzie małżeństwu i rodzinie. Rozważania przygotują pary małżeńskie. Do uczestnictwa w tym nabożeństwie zapraszamy szczególnie małżonków.

5. W sobotę (13 marca) przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.

6. W związku z rozpoczętym Rokiem św. Józefa - ks. Biskup Diecezjalny postanawia,  aby w dniach od 10 do 18 marca 2021 r. w parafiach naszej diecezji odmawiano po każdej Mszy Świętej nowennę do św. Józefa.

7.  Jest do nabycia/kupienia nowy „Pielgrzym”.

8. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Brunona Kierznikowicz (lat 73) z ul. Klubowej w Lini.
We wtorek o godz. 9.30 odbędzie się pogrzeb śp. Ludwiki Hilla (lat 70) z Lini 139. Różaniec będzie odmawiany od soboty do poniedziałku po ostatnich Mszach św., a w dniu pogrzebu o godz. 8.55. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

9. Podobnie jak przed rokiem nie będzie spowiedzi z udziałem wszystkich księży z dekanatu.  Dlatego zachęcamy ze spowiedzi  korzystać już od TERAZ. Możliwość dajemy  każdego dnia przed każdą Mszą św.  Prosimy nie odkładać tego na ostatnie dni.

10. Parafia Św. Marcina w Sierakowicach zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Sierakowic do Sianowa. Nabożeństwo w drodze odbędzie się w piątek 26 marca i rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00 w kościele św. Marcina w Sierakowicach. Przygotowane są dwie trasy 42 km i 30 km. Więcej informacji  na www.edk.org.pl i facebooku Sierakowice EDK.

11. Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 20 marca i 17 kwietnia 2021 r., w godz. od 10.00 do 13.00.
Collegium Marianum to szkoła dla młodzieży męskiej i żeńskiej z męskim internatem. W tym roku obchodzi ona 185-lecie swojego istnienia.
Bliższe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl