Ogłoszenia 28.02.2021

II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021 r.

1. Druga niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Ad Gentes Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!!!

2. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 8.00 i 18.00,  o godz. 17.00 bez mszy św. oraz Gorzkich żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

3. W poniedziałek (1 marca) przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

4. We wtorek (2 marca) przypada 2. rocznica sakry biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

5. We wtorek i środę będą dodatkowo Msze św. w Lini o godz. 8.00.

6. W czwartek (4 marca) w liturgii czcimy św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza - pobożnego czciciel Niepokalanej i Najświętszego sakramentu oraz głównego patrona Litwy

7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Z tej racji zapraszamy do SPOWIEDZI ŚW.: w te dni pół godziny przed każdą Mszą św.

8. W I czwartek (4 marca) po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.  Będziemy prosić o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W czwartek będzie dodatkowo Msza św. w Lini o godz. 16.00.

9. W I piątek (5 marca) będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia oraz prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla innych. Msze św. będą: w Lini – o godz. 8.00 i 18.00; dodatkowo w kościołach filialnych - o godz. 16.00.

10. W I sobotę  (6 marca) będzie dodatkowo Msza św. o godz. 7.30. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a po Mszy św. o godz. 8.30 będzie kolejne nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca – z intencją wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

11. W I sobotę od godz. 9.00/10.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną (tych, co przed miesiącem i nowo zgłoszonych…)

12.  Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

13. Przypomnienie! Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca do zaangażowania się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku jałmużna wielkopostna wesprze Fundację Małych Stópek.

14. Inne:
Firma Green Office Ecologic kolejny raz organizuje zbiórkę  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Środki uzyskane z utylizacji  są przeznaczone  wsparcie projektów  katolickich, głównie misyjnych w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.
Zakończenie zbiórki w naszej parafii jest przewidziane na 22 marca o godz. 10.00. W późniejszym terminie podamy - od kiedy będzie można zwozić elektroodpady.