Ogłoszenia 21.02.2021

I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021 r.

godz. 15.00 – Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć

2. W poniedziałek, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

W tym dniu za pobożne nawiedzenie kościoła katedralnego i modlitwę Ojcze nasz… i Wierzę… można uzyskać odpust zupełny.

3. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych.
Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej (z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św.) zapraszamy w piątki o godz. 8.00 i 18.00; o godz. 16.00 !!!- Droga Krzyżowa i Msza św. (w tym tygodniu i bez kazania).
Gorzkie Żale - w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

4. Za tydzień przypada Niedziela „Ad gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołami będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz polskich misjonarzy.

5. Sakramentu chrztu św. - do odwołania -  udzielamy na indywidualne zgłoszenia.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia/odebrania jest nowy nr „Pielgrzyma”.

7. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca do zaangażowania się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku jałmużna wielkopostna wesprze Fundację Małych Stópek. Wpłaty za skarbonki - 2 zł za szt., będą przesłane  na ten cel do Caritas Diecezjalnej, a pozostałe zebrane środki pozostają do dyspozycji parafii.

Dzieci są zaproszone do udziału w konkursie „Logo ze skarbonki”. Oddając w kościele skarbonki należy do nich włożyć karteczki z: imieniem, nazwiskiem i miejscowością. Kartoniki muszą znaleźć się w biurze Caritas w Pelplinie do piątku 9 kwietnia 2021 r. Nagrody dostarczone będą za pośrednictwem parafii.

8. Pogrzeby:

· W poniedziałek (22 lutego) w Strzepczu o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb naszej parafianki śp. Ireny Lewińskiej (lat 75) z ul. Ogrodowej w Lini. Różaniec odmawiany jest w Lini: sobota - po Mszy św. o godz. 18.00, niedziela - po Mszy św. o godz. 15.00.

· We wtorek (23 lutego) w Kamienicy Królewskiej o godz. 9.30 odbędzie się pogrzeb naszej byłej parafianki z Niepoczołowic śp. Haliny Pawłowskiej (lat 61). Różaniec w Kamienicy o godz. 19.00.

Nasze zmarłe siostry polecajmy Bożemu miłosierdziu… Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

9.  OGŁOSZENIA INNE:

· Koło Gospodyń Wiejskich <>  zaprasza nowe osoby do wstąpienia do koła. Deklaracje członkowie można pobrać w Gminnym Domu Kultury w Lini oraz na facebooku KGW Linia. Informacji udzielają również Małgorzata Adamczyk oraz Danuta Potrykus

· Wójt Gminy Linia, Gminny Dom Kultury w Lini oraz KGW Linia zapraszają 7 marca 2021 r. do udziału w wydarzeniu „Dzień Kobiet w Gminie Linia – aktywnie”. Rozpoczęcie od godz. 14.00 na Placu Ks. Bazylego Olęckiego w Lini.
W programie: - Marsz nordic walking; - Ciepły posiłek po powrocie; - upominek dla każdej uczestniczki, - słodki poczęstunek.
Zapisy w Gminnym Domu Kultury od 05 marca 2021 r. telefonicznie, mailowo lub poprzez facebooka. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny