Ogłoszenia 14.02.2021

VI niedziela zwykła – 14.02.2021 r.

Kolekta na remont katedry i seminarium

Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu (14 - 20 II)

1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze

2. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości

3. W niedzielę, poniedziałek i we wtorek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu na wzór dawnego nabożeństwa czterdziestogodzinnego.

·        Niedziela - od godz. 15.00 - 17.00

·        Poniedziałek - od godz 8.00 - 11.00  oraz od godz. 18.00 - 20.00

·        Wtorek - od godz.  8.00 - 11.00 oraz od godz. 15.00 - 18.00

4. We wtorek (16 lutego) jako wspólnota parafialna włączymy się w „MOST MODLITEWNY” z wspólnotą Wyższego Seminarium Duchownego Pelplinie.
Będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie z naszej diecezji, a także w intencji Moderatorów, Wykładowców i wszystkich Alumnów naszego Seminarium.
Naszą modlitwę połączymy z adoracją Najświętszego Sakramentu w godz. 8.00 – 11.00 oraz od godz. 15.00 – 18.00

5. W środę (17 lutego) przypada POPIELEC, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością.

Msze św. będą w Lini o godz. 8.00, 17.00 i 18.30; w Kętrzynie o godz. 17.00, a w Niepoczołowicach o godz. 18.30. Błogosławieństwo POPIOŁU I POSYPANIE POKUTNE będzie podczas każdej Mszy św.

Przypominamy, że w Popielec wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (tak jak we wszystkie piątki roku - z wyjątkiem uroczystości liturgicznych). Ponadto – w Popielec i w Wielki Piątek – katolicy pomiędzy 18. a 60. rokiem życia zobowiązani są do postu ścisłego ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia. Przypominamy także, że przez cały Wielki Post obowiązuje zakaz udziału w zabawach.

6. Od środy do niedzieli wraz z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas, przeżywając „Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty” (17 – 21. II).

7. W czwartek (18 lutego) o godz. 19.00 odbędzie się I nauka dla narzeczonych (mających ślub w kwietniu i maju).

8.  Zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych :

a. Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 8.00 i o 18.00 z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św.

b. Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 17.00 (bez Mszy św.)

c. Gorzkie Żale - w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

9. W przyszłą niedzielę (21 lutego) zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św. - na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której poświęcimy i wręczymy dzieciom Modlitewniki (książeczki „Z Panem Bogiem”)

10. Przed tygodniem na odbudowę kościoła w Kasparusie zebraliśmy 4409,- zł i 100 €. Bóg zapłać!

11. Sakramentu chrztu św. w dalszym ciągu udzielamy na indywidualne zgłoszenia.

OŁOSZENIA INNE:

·    Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej zaprasza do udziału w REKOLEKCJACH "JÓZEF 33", organizowanych przez Misjonarzy Świętej Rodziny.
Rekolekcje odbędą się on-line od 15 lutego 18 marca o 20:30 na Facebookowym profilu! (www.facebook.com/rekolekcjeJozef33) jako forma przygotowania do uroczystości św. Józefa.
Niech w podróży ze Świętym Józefem do Jezusa nikogo nie zabraknie!