Ogłoszenia 07.02.2021

V niedziela zwykła – 7.02.2021 r.

Kolekta inwestycyjna

Zbiórka na odbudowę kościoła w Kasparusie

1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa

2. We wtorek Msze św. w Lini  będą o godz. 8.00 i 18.00.

3. W czwartek, 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z LourdesŚwiatowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.

O godz. 15.30 będzie Msza św. w intencji chorych i cierpiących z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

4. W przyszłą niedzielę, 14 lutego rozpocznie się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny

5. Za tydzień, zarządzeniem biskupa  diecezjalnego z ubiegłego rokubędzie zbierana kolejna kolekta na remont katedry i  gmachu naszego  seminarium w Pelplinie.

6. Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj jest nowy numer „Pielgrzyma”.

7. Wydział Duszpasterski nasze diecezji przygotował książkę – „Wielkopostne rekolekcje w domu ‘Aby, odnowić przymierze’. Ma ona pomóc w przeżyciu rekolekcji wielkopostnych – innych, niż zwykle. Cena  książki – 15 zł.