Ogłoszenia 31.01.2021

IV niedziela zwykła – 31.01.2021 r.

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.

2. W poniedziałek Msze św. w Lini będą o godz. 17.00 i 18.00.

3. We wtorek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione na każdej Mszy św., aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego.

4. Msze św. w święto Ofiarowania Pańskiego będą: w Lini o godz.: 8.00, 16.30 i 18.00, w Kętrzynie o godz. 16.30, a w Niepoczołowicach o godz.18.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy ze świecami na Mszę św. w Lini o godz. 18.00. W święto Ofiarowania Pańskiego będzie zbierana kolekta na zakony klauzurowe.

5. W środę (3 lutego) przeżywać będziemy wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W ramach Mszy św. odprawimy obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych w chorobach gardła (bez indywidualnego podchodzenia).

6. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek (4 lutego) zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele – szczególnie z naszej parafii.

7. W I piątek (5 lutego) pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Zapraszamy na Mszę św. w Lini i w Niepoczołowicach o godz. 16.00 oraz w Lini i w Kętrzynie o godz. 18.00.

8. W piątek - po Mszach św. - odprawimy obrzęd błogosławieństwa chleba i wody ku czci św. Agaty.

9. W I sobotę (6 lutego), w łączności z ranną Mszą św. zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
Chorych (tylko zgłoszonych do wtorku!) z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9.15/10.00.

10. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

11. Sakramentu Chrztu św. w dalszym ciągu udzielamy na indywidualne uzgodnienia.

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: we wtorek – śp.  Bogumiły Cyman (lat 60), zam. Linia 136; w czwartek – śp. Bronisławy Kotłowskiej (lat 91), zam. Linia, ul. Słoneczna. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

13. W imieniu rodziców i dziadków Laury oraz organizatorów Charytatywnego Kiermaszu Ciast -  SERDECZNE PODZIĘKOWANIA - dla wszystkich, którzy tak licznie włączyli sie w akcję pomocy na leczenie Laury. Zebrana kwota to 12 862 zł. Bóg zapłać!!!