Ogłoszenia 24.01.2021

III niedziela zwykła – 24.01.2021 r.

NIEDZIELA  SŁOWA  BOŻEGO

Dzień modlitw za dziennikarzy (przez wstawiennictwo św. Franciszka Salezego)

Charytatywny kiermasz ciast dla Laury

Zbiórka do puszek – pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji

1. W tym roku po raz drugi – III niedzielę okresu zwykłego, przypadającą 24 stycznia 2021 r., decyzją papieża Franciszka – obchodzimy w Kościele jako Niedzielę Słowa Bożego. Papieska inicjatywa Niedzieli Słowa Bożego służy ciągłemu odkrywaniu i pogłębianiu znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Ojciec Święty wskazuje na ścisłe powiązanie Biblii z wiarą, Eucharystią i sakramentami. Idzie to w parze z hasłem roku duszpasterskiego, który niedawno rozpoczęliśmy.

2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

3. W poniedziałek (25 stycznia) na zakończenie tygodnia modlitw o jedność chrześcijan przeżywać będziemy święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

4. W tym tygodniu będą dodatkowo Msze św. w Lini:  w środę i w piątek o godz. 8.00.

5. W sobotę (30 stycznia) o godz. 10.00 odbędzie się zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy też nowych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.

6. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do nowy numer „Pielgrzyma”.

7. W minioną środę zakończyliśmy błogosławieństwo kolędowe rodzin naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim, którzy gromadzili się na Mszach św. w kościele parafialnym i w swoich domach.
Po czasie dowiedzieliśmy się, że nie zawsze transmisje były dobrej jakości, lub wcale ich nie było – za co przepraszamy, ale tak było z przyczyn od nas niezależnych. Jesteśmy przekonani, że tegoroczne błogosławieństwo kolędowe poprzez niedogodności było jeszcze bardziej przeżyte, a przez to będzie  jeszcze bardziej owocne. Modlitwą  ogarnialiśmy również tych, którzy nie mogli brać udziału  we Mszy św.
Dla informacji podajemy, że  rozdaliśmy 710 obrzędów kolędowych i 670 buteleczek z wodą święconą. Poza tym odwiedziliśmy 9 rodzin i poświęciliśmy ich domy. Jeszcze raz dziękujemy za wspólnotę modlitwy i za złożone ofiary kolędowe na kościół. Bóg zapłać!

8. Z naszej wspólnoty parafialnej zmarła śp. Bogumiła Cyman (lat 60), zam. Linia 136.
Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 9.00. Różaniec w naszym kościele parafialnym: w niedzielę – po Mszy św. o godz. 15.00; w poniedziałek – po Mszy św. o godz. 18.00; a we wtorek – o godz. 8.30. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…