Ogłoszenia 21.08.2016

XXI niedziela zwykła – 21.08.2016 r.

1. Dziś o godz. 15.00 w łączności z Msza św. niedzielną odprawimy pierwsze Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w obecności relikwii św. Faustyny Kowalskiej.

1. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czasu, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim. W tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. w Lini będą o 17.00 i 18.00.

1. W środę przypada liturgiczne święto Św. Bartłomieja, Apostoła.

1. W czwartek, w liturgiczne wspomnienie w Polsce, na Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi wprowadzenie relikwii św. Marii Baouardy, znanej także jako św. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, również jako Mała Arabka, Maleńka Nic, właśc. Miriam Baouardy (ur. 5 stycznia 1846 w I’billinie, zm. 26 sierpnia1878 w Betlejem) – palestyńska karmelitankamistyczka i stygmatyczka, święta Kościoła Katolickiego. Relikwie te nasza parafia otrzymała podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie pielgrzymów, którzy uczestniczyli w tej pielgrzymce, na uroczyste wprowadzenie i uczczenie relikwii Świętej Marii od Jezusa Ukrzyżowanego.

2. W nadchodzący piątek, 26 sierpnia, obchodzić będziemy w Polsce uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Podczas Mszy św. o 18.00 nastąpi odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Parafia Tuchlino zaprasza na swój doroczny odpust na godz. 11.00.

3. Narzeczonych, którzy będą ślubować w najbliższą sobotę zapraszamy na spotkanie w piątek na 8.00.

1. W sobotę nie będzie rannej Mszy św.

2. Przypominamy, że sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 11 września podczas Mszy św. o 15.00.

1. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 24 VIII – św. Bartłomiej, Apostoł, Natanael z Kany Galilejskiej, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską obdarty ze skóry;

• 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna.