Ogłoszenia 17.01.2021

II niedziela zwykła – 17.01.2021 r.

Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

18 – 25 I: Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan

15.00 - Godzina Miłosierdzia

****************************************************************************************

Facebook Parafii Linia - https://www.facebook.com/parafia.Linia/

Transmisje On-line w Parafii Linia - https://nadmorski24.pl/koscioly-online/87-linia-parafia-najsw-serca-pana-jezusa-linia

1. Rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.

2. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Św. Jan Paweł II  powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

3. Jutro (w poniedziałek) rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

4. W nadchodzącym tygodniu Msze św. w Lini będą:

·   Od poniedziałku do środy     o godz. 8.00 i 17.00               oraz kolędowa o godz.18.30

·   W czwartek i piątek               o godz. 17.00 i 18.00

·   W sobotę                                o godz. 8.30 i 18.00               (dodatkowo o godz. 16.30)

5. W czwartek, 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO, a wspominając w liturgii św. Franciszka Salezego będziemy modlić się za dziennikarzy.

7. Dnia 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i poświęcenie świec, o które rodzice starają się we własnym zakresie.

8. Przypominamy, że w związku z ograniczeniami i obostrzeniami dzieci do sakramentu chrztu św. należy zgłaszać indywidualnie

9. Informujemy, że intencje mszalne na bieżący rok są już prawie zajęte. Od lutego będziemy przyjmowali rezerwacje /…/ (rocznice, jubileusze …) na 2022 r.

10. W celu pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji (w dniach 29.12.2020  oraz 6.01.2021), biskup diecezjalny Ryszard Kasyna ogłasza w diecezji pelplińskiej niedzielę 24 stycznia br. „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia należy podczas każdej Mszy Świętej dodać odpowiednie wezwanie do modlitwy powszechnej oraz przeprowadzić przed kościołami zbiórkę do puszek.

11. Również w przyszłą niedzielę, 24 stycznia odbędzie się w naszej parafii – po Mszach św. (w Lini oraz na filiach w Kętrzynie i Niepoczołowicach) Charytatywny kiermasz ciast dla Laury Paczuły. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA

12. Msze św. kolędoweTUTAJ