Ogłoszenia 03.01.2021

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 3.01.2021 r.

Kolekta inwestycyjna

Facebook Parafii Linia - https://www.facebook.com/parafia.Linia/

Transmisje On-line w Parafii Linia - https://nadmorski24.pl/koscioly-online/87-linia-parafia-najsw-serca-pana-jezusa-linia

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

2. W poniedziałek i we wtorek Msze św. będą o godz. 8.00 i 17.00 oraz Msze św. kolędowe o godz. 18.30.

3. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

4. W tym roku – ze względu na ograniczenia związane z epidemiąNIE BĘDZIE tradycyjnego Orszaku Trzech Króli. Zachęcamy jednak Parafian do tradycyjnego śpiewania kolęd w swoich domach wraz w wszystkimi domownikami, a następnie oznaczenia drzwi domów i mieszkań poświęconą kredą.

Po Mszach św. będzie można zabrać pamiątkowe korony orszakowe, śpiewniki, naklejki oraz gazetę.

5. Msze św. w święto Trzech Króli będą w Lini o godz. 8.00, 9.30, 11.00 (orkiestra), 13.30 i 15.00 (kolędowa); w Kętrzynie o godz. 9.30 oraz w Niepoczołowicach o godz. 11.00.

6. W I czwartek, 7 stycznia będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich sobie wymodlimy. Msze św. w Lini będą o godz. 8.00 i 16.30 (adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.18.10) oraz  Msza św. kolędowa o godz. 18.30.

7. W piątek Msze św. będą o godz. 8.00 i 17.00 oraz Msza św. kolędowa o godz. 18.30.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

9. W naszej parafii trwa błogosławieństwo rodzin i domów naszej parafii, tzw. Kolęda w tym roku jako Eucharystia (Msza św.) za Parafian z danej trasy kolędowej. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej oraz TUTAJ

10.  Statystyka parafialna za rok 2020:

·    Chrzest św. – otrzymało 48 dzieci (2019 – 66)

·    I komunia - przystąpiło 37 dzieci (2019 – 38)

·    Bierzmowanie – otrzymały 34 osoby (2019 – 88)

·    Sakrament Małżeństwa – zawarło 18 par (2019 – 14)

·   do wieczności - odeszło 36 parafian (2019 – 23)