Ogłoszenia 13.12.2020

III niedziela Adwentu – 13.12.2020 r.

13 – 19.XII: Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin

(za rodziny i przygotowujących się do małżeństwa)

Kolekta inwestycyjna

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Msza Święta roratna w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.40 i 18.00. Zapraszamy wszystkich, byśmy razem z Maryją rozważali tajemnice Boże

4. W tym tygodniu będą dodatkowo Msze św.: w Lini od poniedziałku do środy o godz. 19.00; w Niepoczołowicach w czwartek o godz. 17.00 oraz w przyszłą niedzielę w Lini o godz. 13.30.

5. W tym tygodniu od czwartku (17 grudnia) rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.

SPOWIEDŹ ŚW. W NASZEJ PARAFII  (z udziałem księży: z Kamienicy Królewskiej, Łebuni i Siemirowic) będzie w sobotę (19 grudnia):

14.00 – 15.00

15.30 – 16.00

6. W najbliższy czwartek przypadają 84. urodziny papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

7. Odwiedziny chorych planujemy na przyszły tydzień w poniedziałek (ks. Łukasz) i  wtorek (proboszcz). Chorych prosimy zgłaszać u duszpasterzy (…). Ze względu na ob ostrzenia - odwiedzimy tylko tych, którzy zostaną zgłoszeni

8. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy nowy numer „Pielgrzyma”.

9.  Ogłoszenia GDK Caritas Parafialnej:

W kruchcie kościoła można zobaczyć wystrawę pokonkursową Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa, a także nabyć stroiki świąteczne… Ofiary przeznaczone są na cele Caritas Parafialnej.

10. Odwiedziny duszpasterskie (KOLĘDA 2020/2021)… Wskazania Biskupa Pelplińskiego dotyczące kolędy - TUTAJ

11. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Heleny Stenka (lat 85) z Zakrzewa. We wtorek o godz. 9.00 odbędzie się pogrzeb śp. Brygidy Gumieniak (lat 68) z Zakrzewa (ostatnio zam.  w Lęborku). Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…