Ogłoszenia 6.12.2020

II niedziela Adwentu – 6.12.2020 r.

Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie

Kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej

Wspomnienie świętego Mikołaja Biskupa

Facebook Parafii Linia - https://www.facebook.com/parafia.Linia/

1. II niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.

2. Dzisiaj (6 grudnia) wspominamy także św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.40 i 18.00 Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Przynośmy ze sobą lampiony.

4. W tym tygodniu – w poniedziałek, środę i piątek – będzie dodatkowo Msza św. w Lini o godz. 19.00

5. We wtorek (8 grudnia) przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. To Dzień modlitw za Młodzież Żeńską oraz jej posłannictwo w Kościele i świecie.

Msze św. będą: w Lini - o godz. 6.40, 18.00 (z poświęceniem medalików dla dzieci kl. III) i 19.00; a w Kętrzynie i Niepoczołowicach o godz. 16.30 (również z poświęceniem medalików dla dzieci kl. III)

6. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) między godz. 12.00 a 13.00 przypada GODZINA ŁASKI - wyjątkowy prezent dla ludzkości od Niepokalanej. Jest to taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik.
Zapraszamy wszystkich do tej wspólnej modlitwy w naszym kościele parafialnym.

7. We wtorek przypada także 8. rocznica Ingresu Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny, którego Bóg niech zachowa po najdłuższe lata.

8. W sobotę (12 grudnia) o godz. 9.30 odprawimy w koncelebrze Mszę św. w intencji zmarłych kapłanów z dekanatu sierakowickiego (w ramach kongregacji dekanalnej).

9. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

10. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Władysława Mielewczyk (lat 69) z Niepoczołowic.

We wtorek o godz. 9.00 odbędzie się POGRZEBśp. Kazimierza Maszoty (lat 67), zam. Kętrzyno 27. Różaniec jest odmawiany w kościele w  Kętrzynie o godz. 19.00, a w dniu pogrzebu w naszym kościele parafialnym o godz. 8.30