Ogłoszenia 29.11.2020

I niedziela Adwentu – 29.11.2020 r.

Facebook Parafii Linia - https://www.facebook.com/parafia.Linia/

1. Dzisiaj rozpoczynamy OKRES ADWENTU, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej RORATAMI.
W naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.40, a także wieczorem o godz. 18.00 – z kazaniem dla wszystkich. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece, a na zakończenie każdej Mszy Świętej zapalmy to światło i zanieśmy je z błogosławieństwem do naszych domów.

3. W tym tygodniu będą dodatkowo Msze św.: w Lini we wtorek o godz. 17.00, w środę o godz. 17.00 i 19.00. Również podczas tych Mszy św. będzie homilia.

4. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek (3 grudnia) po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30 – będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania do Służby Bożej. W czwartek będą dodatkowo Msze św.: w Kętrzynie o godz. 16.00, a w Lini o godz. 17.00.

5. Spowiedzi św. przed I piątkiem i w czasie Adwentu słuchamy w dni powszednie przed każdą Mszą św.

6. W I piątek (4 grudnia) będzie okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata.  Msze św. będą: w kościołach filialnych o godz. 16.00, a w Lini o godz. 6.40 i 18.00.

7. W I sobotę (5 grudnia) chcemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.  Zapraszamy na godz. 8.00 na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i po rannej Mszy św. na nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót.
W sobotę  o godz. 16.30 będzie dodatkowa Msza św. w Lini – w intencji Pszczelarzy.

8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy dopiero PRZED Świętami Bożego Narodzenia

9. Rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej przypominamy o zbliżającej się Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP i potrzebie nabycia medalików dla swoich dzieci.

10. Przyszła niedziela będzie przeżywana w Polsce jako Dzień Modlitw i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na ten cel, a kolekta będzie na rzecz Stolicy Apostolskiej. Z tego powodu kolekta inwestycyjna będzie w III niedzielę Adwentu, czyli 13 grudnia.

11. Zachęcany parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Pielgrzyma”.

12. Na parkanie kościelnym umieściliśmy baner zapraszający do wzięcia udziału w zawierzeniu siebie i swoich rodzin Matce Bożej.
Z dniem dzisiejszym rozpoczynają się ogólnopolskie rekolekcje pod nazwą ODDANIE33. Jest to już II edycja, która zakończy się oddaniem 1 stycznia 2021 r.
Aby włączyć się w rekolekcje wystarczy wejść na stronę www.oddanie33.pl
Dobrze przeczytać najpierw zakładkę „Jak zacząć?”, a potem wejść w zakładkę „Rozpocznij rekolekcje” i wybrać jedną z form; dłuższą lub krótszą; do przeczytania lub odsłuchania; albo pełną wersję wideo.

13. W minioną sobotę odbył się pogrzeb śp. Jana Wrońskiego (lat 78), zam. Kętrzyno 28. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

14.  Dzisiaj odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek dla 20-miesięcznego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody, z parafii ks. Grzegorza.
Zdiagnozowano u niego SMA typu II, a leczenie jest bardzo kosztowne. Można też wysłać SMS na numer: 72365 o treści: 0069450 (koszt 2,46 zł brutto – w tym VAT). Polecamy ją ofiarności parafian.
Więcej informacji TUTAJ