Ogłoszenia 15.11.2020

XXXIII niedziela zwykła – 15.11.2020 r.

Dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą

Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

Dziś  ze Mszą św. o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo „Godziny Miłosierdzia”.

Facebook Parafii Linia - https://www.facebook.com/parafia.Linia/

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

2. W tym tygodniu we wtorek i środę będą dodatkowo Msze św. w Lini o godz. 19.00 oraz w piątek o godz. 19.00 w Niepoczołowicach

3. Przypominamy, że Wypominki Roczne od tego roku zapisujemy przez cały listopad i rozpoczniemy modlitwę od I Niedzieli Adwentu. Wypominki przyjęte w ciągu  minionego roku odczytamy do końca – do wygaśnięcia wg daty przyjęcia.

4. W sobotę (21 listopada), w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto. Tego dnia modlić się będziemy za Wspólnoty Życia Konsekrowanego – klauzurowe.

5. Za tydzień w niedzielę (22 listopada), we wspomnienie Św. Cecylii - w dniu patronki muzyki kościelnej pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

6.  W przyszłą niedzielę – ostatnią roku liturgicznego – przeżywać będziemy jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.00 odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia: O Jezu Najsłodszy… Za publiczną modlitwę tekstem tegoż Aktu można uzyskać odpust zupełny.

7. Przed tygodniem na pomoc Kościołowi w Republice Środkowoafrykańskiej zebraliśmy 588,- zł.  Bóg zapłać!

8. Przypominamy, że sakramentu chrztu św. w okresie obecnych obostrzeń sanitarnych udzielamy wg indywidualnych zgłoszeń.

9.  Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”.

10. W związku ze zbliżającą się uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP rodziców uczniów klasy III SP, przygotowujących się do I Komunii św. prosimy, aby zaopatrzyli swoje dzieci w medaliki, które poświęcimy 8 grudnia.

11. Kalendarze Diecezjalne na rok 2021 – na balustradzie w kościele w Lini: duży – 10 zł; mały – 5 zł