Ogłoszenia 08.11.2020

XXXII niedziela zwykła – 8.11.2020 r.

Dziś (niedziela) dodatkowo MSZA ŚW. w Lini o godz. 9.30

Facebook Parafii Linia - https://www.facebook.com/parafia.Linia/

1. Informujemy, że w związku z pandemią obecne restrykcje ograniczają w naszym kościele ilość wiernych na nabożeństwach i podczas Mszy św. – do 36 osób, w kościele w Kętrzynie – do 10 osób, a w kościele w Niepoczołowicach – do 9 osób. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o odległościach w kościele.

2. Obchodzimy dzisiaj XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Przywrócić Nadzieję”. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie – tym razem szczególnie w Republice Środkowoafrykańskiej. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na ten cel.

3. W poniedziałek (9 listopada) świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata.

4. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Pamiętajmy o możliwości zyskiwania odpustów zupełnych za zmarłych zgodnie z wytycznymi Penitencjarii Apostolskiej przez cały miesiąc.

5. Wypominki za zmarłych, „Zdrowaśki jednorazowe” będziemy odmawiali w tym tygodniu jeszcze tylko w poniedziałek w formie modlitwy różańcowej o godz. 17.30 – z transmisją na FB Parafii.
Wypominki roczne od tego roku będziemy odczytywać począwszy od I Niedzieli Adwentu.

6. W tym tygodniu będą dodatkowo msze św. w Lini:

·       we wtorek i piątek – o godz. 8.00

·       w sobotę – o godz. 9.15

7. W środę (11 listopada) obchodzimy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie.

Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawimy w kościele parafialnym w Lini o godz. 11.00 - z transmisją na FB ParafiiPo Mszy się będziemy się modlić przy obelisku oraz będzie możliwość złożenia wiązanek i zapalenia zniczy pod pomnikiem Ofiar Marszu Śmierci.

8. W środę (dzień ustawowo wolny od pracy i handlu) Msze św. w Lini będą rano: o godz. 8.00, 9.30 i 11.00 – za Ojczyznę.

9. Za tydzień będzie zbierana kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie.

10. W przyszłą niedzielę, z racji 3 niedzieli miesiąca w łączności ze Mszą św. o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo „Godziny Miłosierdzia”.

11. Sakramentu chrztu św. w czasie obecnych zaostrzeń udzielamy na indywidualne zgłoszenia – do odwołania.

12. W sobotę (7 listopada) odbyły się pogrzeby: śp. Antoniego Blok (lat 66) z Lini, ul. Osiedlowa oraz śp. Małgorzaty Kunc (lat 90) z Lini, ul. Okrężna. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

13. Ogłoszenia (przypomnienia) Agronoma: Dobiega końca Powszechny Spis Rolny. Ci rolnicy, którzy jeszcze tego nie zrobili – mogą to uczynić do 30.11.2020 r. – w formie samospisu na stronie spisrolny.gov.pl lub poprzez infolinię 22 279 99 99