Ogłoszenia 01.11.2020

Uroczystość Wszystkich Świętych – 1.11.2020 r.

Kolekta inwestycyjna

Facebook Parafii Linia - https://www.facebook.com/parafia.Linia/

1. W dzisiejszą niedzielę, 1 listopada Kościół wychwala Pana Boga za Wszystkich Świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.

2. W związku z nowymi ograniczeniami i zamknięciem cmentarzy w dniach od 31.10 do 02.11, nie będzie tradycyjnych modlitw za zmarłych na parafialnym cmentarzu. Te modlitwy odprawimy po Mszach św. w Lini: o godz. 8.00, 11.00 i 15.00, w Kętrzynie o godz. 9.30, a w Niepoczołowicach o godz. 13.30. Odwołana też została zbiórka na Hospicjum Lęborskie.

3. W poniedziałek, 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych.

W Dzień Zaduszny Msze św. będą tylko w Lini o godz. 9.00, 16.30, 18.00 i 19.15. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie

4. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych w czyśćcu cierpiących – za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych w tym roku przez wybranych 8 dni miesiąca listopada, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu – zgodnie z wytycznymi Penitencjarni Apostolskiej.

5. W tym tygodniu – od wtorku, 3 listopada - rozpoczynamy odmawianie wypominek za zmarłych. W tym roku „Zdrowaśki” będziemy transmitować na FB Parafii – a będziemy je łączyć z Różańcem za zmarłych o godz. 17.30, w  sobotę po Mszy św. o 18.00.

Nowe wypominki roczne zaczniemy odmawiać od I Niedzieli Adwentu.

6. W I czwartek, 5 listopada – będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. Po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do 19.30.

7. W I piątek, 6 listopada - będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Msze św. będą w Lini o godz. 7.30 i 18.00; w Niepoczołowicach o godz. 16.00, a w Kętrzynie o godz. 19.15.

8. W I sobotę, 7 listopada -  w łączności z ranną Mszą św. odprawimy kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. W tę sobotę będzie dodatkowo Msza św. w Lini o godz. 10.00.
W tym miesiącu nie przewidujemy zwyczajnych odwiedzin chorych  z sakramentami św.

9. Sakramentu chrztu św. (do odwołania) udzielamy na indywidualne zgłoszenia.

10. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym”

11. Za tydzień przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie. Informacja o zbiórce dostępna na ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła.

12. Różaniec do Granic Nieba. W dniach od 1-8 listopada 2020 r. odbędzie się akcja RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA. Zapraszamy już dziś do codziennego odmawiania różańca – „Musimy znowu chwycić za różańce i z całych sił wołać do Boga Ojca o zmiłowanie. Chcemy podjąć pokutę za nasze grzechy i wołać do Nieba o wybaczenie. Chcemy stanąć w obronie życia”. Więcej informacji na stronie www.rozacdogranienic.pl oraz na profilu facebookowym.