Ogłoszenia 25.10.2020

XXX niedziela zwykła – 25.10.2020 r.

Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

Dzisiaj Msza św. w Kętrzynie będzie o godz. 13.30

Facebook Parafii Linia - https://www.facebook.com/parafia.Linia/

1. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.

2. Przed nami ostatnie dni października. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszym kościele parafialnym.

Wszystkich parafian, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w październikowym nabożeństwie w kościele, zapraszamy na tę modlitwę, którą będziemy transmitowali na FB Parafii: od poniedziałku do piątku – o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 9.00.

Zapraszamy parafian także na cotygodniową transmisję  niedzielnej Mszy św. z naszego kościoła parafialnego – o godz. 11.00

3. W środę, 28 października w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach – będziemy prosili Boga o ustanie trwającej epidemii.

4. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada  Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawimy: w Lini – o godz. 8.00, 11.00 i 15.00; w Kętrzynie – o godz. 9.30, a w Niepoczołowicach – o godz. 13.30.

W niedzielę, 1 listopada na cmentarzu parafialnym – przy krzyżu odbędą się modlitwy za naszych zmarłych – ok. godz. 9.00, 12.00 i 16.00.

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych wolontariusze będą przy cmentarzu parafialnym zbierać ofiary do puszek na budowę stacjonarnego hospicjum w Lęborku w ramach akcji „Zapal znicz pamięci”

6. Decyzja o zbiórce, a także inne sprawy dotyczące cmentarza – w tym modlitwy – mogą ulec zmianie – o czym poinformujemy na FB Parafii.

7. Przez CAŁY LISTOPAD, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.

8. Wypominki za zmarłych będziemy odmawiali w dni powszednie tylko w kościele w Lini począwszy od wtorku (3 listopada). Wszystkie kartki będą odczytane trzy razy. Wypominki jednorazowe można zostawiać w zakrystii i u P. Organisty, a wypominki roczne prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży.

9. Sakramentu chrztu św. w listopadzie udzielimy w niedzielę, 8 listopada podczas o godz. 11.00.

10. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

11. Kartuskie Hospicjum Domowe Caritas składa serdeczna podziękowanie wszystkim, którzy okazali materialne wsparcie i pomoc. W minionym tygodniu zebraliśmy na rzecz hospicjum 1466, 80 zł. Bóg zapłać także wszystkim wolontariuszom – młodzieży naszych szkół – za pomoc w zorganizowaniu zbiórki.

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: w poniedziałek – śp. Moniki Cyman z Lini, a w sobotę – śp. Zygmunta Czylkowskiego z Niepoczołowic. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

13. Nowe wskazania Biskupa Pelplińskiego - TUTAJ.

14. Dekret Penitencjarii Apostolskiej o odpustach za zmarłych - TUTAJ.