Ogłoszenia 11.10.2020

XXVIII niedziela zwykła – 11.10.2020 r.

Dzień Modlitw za dzieło II Soboru Watykańskiego, w rocznicę jego otwarcia (1962)

1. W dzisiejszą niedzielę po raz 20. w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: „Totus, tuus”. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w 42. rocznicę powołania kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przeznacza stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na ten cel – do  puszek przy wyjściu z kościoła.

3. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy od poniedziałku do piątku w łączności z /ostatnią/ wieczorną Mszą św., w soboty po Mszy św. o godz. 8.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

4. W wtorek  (13 października) o godz. 18.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie (z procesją maryjną). Intencja: - za kapłanów o moc Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Królowej Kapłanów.

5. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.

6. Przyszła niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny (18 – 24 X). Kolekta z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby misji.

7. Za tydzień wolontariusze z naszych szkół będą zbierać przed kościołami ofiary do puszek na budową Kartuskiego Hospicjum Stacjonarnego.

8. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. W następnym miesiącu chrzest św. planujemy na niedzielę, 8 listopada podczas Mszy św. o 11.00.

9. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Gerarda Cylkowskiego (lat 79) z Kętrzyna. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…