Ogłoszenia 04.10.2020

XXVII niedziela zwykła – 04.10.2020 r.

Kolekta inwestycyjna

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do odmawiania modlitwy  różańcowej w swoich domach, przy krzyżach i kapliczkach.

Różaniec parafialny odmawiamy w niedziele po sumie parafialnej, w ciągu tygodnia po wieczornej(ostatniej) Mszy św. a w soboty po Mszy św. o godz. 8.30.

2. W poniedziałek, 5 października w liturgii wspominamy św. Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny. Po Mszach św. – będzie krótka modlitwa i uczczenie relikwii Świętej.

3. W poniedziałek o godz. 19.15 odbędzie się spowiedź św. dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania, ich świadków oraz chętnych z ich rodzin.

4. W środę o godz. 15.00, Ks. Biskup Ryszard Kasyna udzieli młodzieży naszej parafii (34 osoby) Sakramentu Bierzmowania. Poza tą Mszą św. będzie jeszcze w Lini Msza św. o godz. 8.00 z Nowenną i z Różańcem Grupy Modlitewnej o godz. 7.20.

5. W środę (7 października) z racji wspomnienia NMP Różańcowej przeżywać będziemy odpust w Niepoczołowicach. Mszę św. w intencji Mieszkańców Niepoczołowic i czcicieli NMP Różańcowej o godz. 18.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Tomasz Zimny, proboszcz z Łebuni. O godz. 17.30 prosimy o odmówienie różańca – w tym czasie będzie okazja do spowiedzi św.

6. W przyszłą niedzielę po raz 20 będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „TOTUS TUUS”. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Przed kościołami będziemy zbierać ofiary do puszek na dzieło Fundacja Nowego Tysiąclecia, która materialnie wspiera zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek.

7. W tym tygodniu , w poniedziałek lub w czwartek prosimy o zgłoszenia do sakramentu chrztu św. na 18 października (godz. 11.00). Nauka dla rodziców i chrzestnych (z 11 października) będzie w najbliższy piątek po różańcu.

8. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 w Lini poświęcimy różańce dzieciom klas III przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci ze szkoły w Niepoczołowicach i Kętrzynie będą miały poświęcenie różańców w swoich kościołach podczas Mszy św. o godz. 9.30.

9. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania/nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

10. W piątek odbył się pogrzeb + Danuty Arendt (lat 58) z Niepoczołowic. Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek…

11. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych dziękujemy za opiekę nad cmentarzem sołectwu Zakrzewo. W tym roku prosimy, by o czystość cmentarza przez rok dookoła (do września włącznie) troszczyli się parafianie z sołectwa Niepoczołowice. Wszystkich opiekujących się grobami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich i najbliższego otoczenia z zachowaniem zasad segregacji odpadów.

Jest też prośba , aby nie używać wody z kranu na cmentarzu do pomywania np. doniczek w tym miejscu. Krąg przy kranie jest tylko odstojnikiem, a nie śmietnikiem.

Zachęcamy również, aby myśląc ekologicznie i ekonomicznie nie tworzyć zbędnej ilości śmieci. Proponujemy, by wśród bliskich krewnych umówić się, że składamy się i  razem kupujemy kwiaty i znicze, które maja być znakiem naszej miłości i pamięci.