Ogłoszenia 27.09.2020

XXVI niedziela zwykła – 27.09.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę w Kościele obchodzony jest 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach.

W związku z wiadomością o pożarze obozu i koczowiska  uchodźców na wyspie Lesbos, biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, odpowiadając na apel Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek oraz Prezydium KEP zwraca się z prośbą o przeprowadzenie przez parafie diecezji pelplińskiej - w niedzielę  27 września br. - zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym.

2. Dzisiaj w niedzielę, po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się krótkie spotkanie dla rodziców i młodzieży – kandydatów do bierzmowania (uczniów klas 1 szkół ponadpodstawowych). Obecność obowiązkowa.

3. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ze względu na odpust w Łebuni Msze św. w Lini będą o godz. 16.00 i 18.00.

4. W środę będzie dodatkowo Msza św. w Niepoczołowicach o godz. 17.00.

5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc PAŹDZIERNIK. Różaniec parafialny w Lini odmawiany będzie w dni powszednie w łączności z wieczorną /ostatnią/ Mszą św. (Grupa Modlitewna w październiku /w środy/ będzie prowadzić różaniec jako modlitwę całej parafii po wieczornej Mszy św.). W niedziele różaniec będzie po Sumie Parafialnej. /…/

6. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. Spowiedzi św. będziemy słuchać wg planu:

·   Czwartek                    16.30 – 17.00            kl. VIII SP;

·   Piątek                         17.15 – 18.00             kl. IV SP i pozostali

7. W I czwartek miesiąca różaniec połączymy z Adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30 – będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

8. W I piątek miesiąca Msze św. będą: w Kętrzynie i Niepoczołowicach o godz. 16.30, a w Lini o godz. 8.00 i 18.00.

Piątkowy różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania i wynagrodzenia.

9. W I sobotę miesiąca na godz. 8.00 zapraszamy parafian do odśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 8.30 - Msza św. i nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca z modlitwą różańcową (tym razem nie będzie różańca wieczorem).

Chorych  z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.45 (trasa ks. Proboszcza) a w sobotę od godz. 9.45 (pozostali chorzy) /…/.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 i różańcu odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci kl. III SP. Prosimy rodziców, które jeszcze nie oddali deklaracji zgłoszenia dziecka do I Komunii, aby uczyniły to w najbliższym tygodniu – do Katechetów.

11. W niedzielę 11 października udzielimy Sakramentu Chrztu św. Dzieci prosimy zgłaszać w tym tygodniu  do środy włącznie. Od następnego poniedziałku (5 października) będzie można zgłaszać dzieci na dodatkowy termin październikowy tj. na niedzielę 18-go podczas Mszy o godz. 11.00.

12. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

13. W czwartek odbyły się pogrzeb śp. Franciszka Drywa (lat 64) z Niepoczołowic. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

************************************

14. Wolontariusze z Kartuskiego Centrum CARITAS w niedzielę,  18 października  przeprowadzą zbiórkę pieniężną do puszek na budowę hospicjum

15. W środę, 30 września o godz. 19.00 w Sali Bankietowej Belunia w Lini odbędzie się bezpłatne spotkanie dla osób zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii. Szczegóły na plakacie.