Ogłoszenia 20.09.2020

XXV niedziela zwykła – 20.09.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie

2. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

3. W środę, 23 września, wspominamy św. Ojca Pio, zakonnika, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. W środę będzie dodatkowo Msza św. w Lini o godz. 8.00.

4. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się kolejna katecheza dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

5. W sobotę, 26 września o godz. 11.00 odbędzie się zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Jezusa.

6. Przypominamy, że  sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę, 11 października podczas Mszy św. o godz. 11.00.

7. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy kolejny numer dwutygodnika „Pielgrzym”.

8. W sobotę odbył się pogrzeb + Antoniego Browarczyk (lat 76) z Niepoczołowic.
W poniedziałek o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb + Franciszka Lewickiego (lat 90) z Zakrzewa. Różaniec dzisiaj ok. godz. 16.30 (po Nabożeństwie do miłosierdzia Bożego), a w dniu pogrzebu o godz. 9.15.  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

************************************

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinieogłasza II nabór na rok akademicki 2020/20201. Chętni podjęcia formacji w seminarium (w tym tegoroczni maturzyści) proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 1 października 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów.
Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej pelplińskiego seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.