Ogłoszenia 06.09.2020

XXIII niedziela zwykła – 6.09.2020 r.

13.30 – Msza św. Dziękczynna za tegoroczne plony – FESTIWAL CHLEBA

Kolekta inwestycyjna

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju).

2. W minionym tygodniu (wtorek/środa) uczestniczyliśmy – już po raz piaty – w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu pod nazwą „Jerycho Różańcowe”. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy odpowiedzieli włączyli się w modlitwy i dali świadectwo wiary. Bóg zapałać!

3. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecać Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, będziemy przyszłoroczne plony.

W naszej diecezji jest to dzień modlitw w intencji Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie. W czasie Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

4. W środę Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00 i 18.00 oraz w Niepoczołowicach o godz. 17.00.

5. W piątek, 11 września o godz. 19.00 w naszym kościele parafialnym odbędzie się kolejna katecheza dla młodzieży przed przyjęciem bierzmowania. Młodzież przez najbliższe 3 tygodnie (11, 18 i 25 września) będzie spotykać się na wspólnej katechezie, a od poniedziałku (28 września) rozpocznie nowennę do Ducha św.

Przypominany także, że zgodnie z nową decyzją Ks. Biskupa – od bieżącego roku szkolnego – dwuletnie przygotowanie do bierzmowania rozpocznie się w klasie VIII SP.

6. W sobotę o godz. 10.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla ministrantów. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy także nowych chłopców, chcących służyć przy ołtarzu.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III SP rozpoczynających przygotowania do I Komunii św. Obecność przynajmniej jednego rodzica obowiązkowa.

8. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania (13 – 19 IX).

9. W przyszłą niedzielę (13 września) o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w intencji - o wzrost wiary dla parafian i odwagę w głoszeniu Królestwa Bożego. Liturgia Mszy św. będzie z niedzieli.

10. Za tydzień będzie zbierana kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie.

11. W niedzielę, 20 września udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.

12. W związku z pytaniami o możliwość korzystania z wody święconej informujemy, że dla swojego użytku można przynosić wodę w swoich naczyniach i postawić na balustradzie przed Mszą św., a ksiądz po Mszy św. ją pobłogosławi.

13. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”, a także czasopisma misyjne.

14. Spowiedzi św. słuchamy w dni powszednie (w niedziele i święta o ile nie są czytane Zdrowaśki):

·      ks. Łukasz – w kaplicy pod chórem

·      ks. Proboszcz – w konfesjonale

15.  Aktualne wskazania biskupa w czasie pandemii - TUTAJ!!!

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinieogłasza II nabór na rok akademicki 2020/20201. Chętni podjęcia formacji w seminarium (w tym tegoroczni maturzyści) proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 1 października 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej pelplińskiego seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele

„ZOSTAŃ KATECHETĄ”- Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak również do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia Podyplomowe realizowane będą w Pelplinie i w Toruniu. Czas trwania nauki – 4 semestry. Termin składania dokumentów – do 18 września 2020 r. w Dziekanacie Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu. Szczegóły tutaj