Ogłoszenia 30.08.2020

XXII niedziela zwykła – 30.08.2020 r.

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Pamiętajmy, że wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem

2. Od poniedziałku do czwartku Msze św. w Lini będą o godz. 17.00 i 18.00.

3. We wtorek (1 września) przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych.
O godz. 4.45 zapraszamy na
modlitwy i apel poległych przy OBELISKU.

4. We wtorek o godz. 9.00 będzie dodatkowa Msza św. w Lini, a w Kętrzynie o godz. 10.00: na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego w intencji uczniów, nauczycieli i personelu wszystkich szkół z terenu naszej parafii oraz za zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły.
Rozpoczęcie roku szkolnego w  szkołach z terenu naszej parafii będzie wg planów podanych przez dyrekcje (…).

5. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 do środy do godz. 17.00 kolejny raz zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu pod nazwą JERYCHO RÓŻAŃCOWE. Przed Najświętszym Sakramentem – za pośrednictwem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – przedstawiać będziemy następujące intencje:

* o powołania do służby w Kościele

* w duchu wynagrodzenia za grzechy Polaków i o Polskę według Bożej woli, zwłaszcza za znieważanie znaków naszej wiary i wizerunków Matki Bożej

* o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła świętego i Polski.

* o odkrycie daru Eucharystii

* o silne, zdrowe i Bogiem mocne rodziny

* o ustanie epidemii koronawirusa

Plan Adoracji: TUTAJ

6. W środę (2 września) na godz.17.30 zapraszamy młodzież ubiegłorocznych kl. VIII na spowiedź i udział w Eucharystii o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem. Obecność OBOWIĄZKOWA!!!

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek (3 września) po Mszy św. wieczornej odprawimy krótkie nabożeństwo o powołania do służby Bożej w Kościele.
W I czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się zbiórka dla ministrantów, a także chętnych, nowych chłopców.

8. W I piątek (4 września) chcemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy nasze i innych ludzi. Msze św. będą w kościołach filialnych o godz. 16.30, a w kościele parafialnym o godz. 18.00 (kl. IV zaczynają Nabożeństwo 9 Pierwszych Piątków Miesiąca).

9. W I sobotę (5 września) zapraszamy na godz. 8.00 na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i po rannej Mszy św. na nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót.

W sobotę od godz. 10.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

10. Za tydzień w łączności z Mszą św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów i błogosławieństwo dla małych dzieci /od dzieci na rękach do kl. I/. Przybory poświęcimy również na filiach. Przyszła niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw za młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.

11. W tym roku ze względu na panującą pandemię nie będzie Dożynek w tradycyjnej formie ani w skali powiatu, ani w skali Gminy. Za tydzień Samorządowcy z Gminy Linia i GDK organizują na Placu Ks. Bazylego Festiwal Chleba jako podziękowanie za tegoroczne plony, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.30 w kościele parafialnym w Lini. Po przemarszu na miejsce uroczystości będzie:

·    14.45 - powitanie Gości

·    15.00  - występ Gminnej Orkiestry Dętej z Lini

·    15.15  - biesiada z zespołem Krzychu&Rychu

·    16.00  - mini turniej sołectw i c.d. biesiady

·    18.00  - rozstrzygnięcie mini turnieju

·    18.15  - zabawa

12. Przypominamy, że sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę (20 września) podczas Mszy św. o godz. 11.00.

13. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

14. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza II nabór na rok akademicki 2020/20201. Chętni podjęcia formacji w seminarium (w tym tegoroczni maturzyści) proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 1 października 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej pelplińskiego seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele

15 „ZOSTAŃ KATECHETĄ” - Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak również do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia Podyplomowe realizowane będą w Pelplinie i w Toruniu. Czas trwania nauki – 4 semestry. Termin składania dokumentów – do 18 września 2020 r. w Dziekanacie Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu. Szczegóły tutaj