Ogłoszenia 23.08.2020

XXI niedziela zwykła – 23.08.2020 r.

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej – dzisiaj mamy nowy numer „Pielgrzyma”.

2. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską

3. W poniedziałek i we wtorek oraz w czwartek Msze św. w Lini będą o godz. 17.00 i 18.00.

4. W środę, 26 sierpnia, przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Z tego względu, że liturgia uroczystości jest dłuższa, Różaniec Grupy Modlitewnej rozpocznie się o godz. 17.40, a  Msza św. z Nowenną o godz. 18.15. Podczas Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.

5. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.

6. Za tydzień w niedzielę o godz. 9.30 będzie dodatkowo Msza św. w Lini, a w czasie Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek – po wieczornej Mszy św..

7. OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. z racji rozpoczynającego się roku szkolnego i katechetycznego będzie:

·    w Kętrzynie                  w piątek - przed Mszą św. o godz. 19.15

·    w Niepoczołowicach    w sobotę - przed Mszą św. o godz. 10.00

·    w Lini                           w następny poniedziałek (31 sierpnia)

8. Ks. Biskup Ryszard Kasyna wyznaczył uroczystość bierzmowania ubiegłorocznym ósmoklasistom naszej parafii na środę, 7 października o godz. 15.00. Z tej racji tę grupę młodzieży do spowiedzi zapraszamy w środę, 2 września od godz. 17.30 i na Eucharystię o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie dla nich spotkanie organizacyjne.

9. Przed tygodniem na pomoc poszkodowanym w wyniku wybuch w Bejrucie zebraliśmy 2859,- zł. Bóg zapłać!

10. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza II nabór na rok akademicki 2020/20201. Chętni podjęcia formacji w seminarium (w tym tegoroczni maturzyści) proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 1 października 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej pelplińskiego seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.

11. „ZOSTAŃ KATECHETĄ” - Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak również do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia Podyplomowe realizowane będą w Pelplinie i w Toruniu. Czas trwania nauki – 4 semestry. Termin składania dokumentów – do 18 września 2020 r. w Dziekanacie Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu. Szczegóły tutaj

12. Diecezjalny Duszpasterz Rolników zachęca do pielgrzymowania na Jasnogórskie Święto Dziękczynienia za Plony, które odbędzie się w dniach 5/6 września   w Częstochowie.

13. Diecezjalne Święto Dziękczynienia za Plony odbędzie się w sobotę, 12 września br. o godz. 12.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie w łączności z Samorządem Województwa Pomorskiego.

14. W poniedziałek, 24 sierpnia, o godz. 11.00  odbędzie się POGRZEB śp. Wandy Kuberna (lat 91) zam. ul. Szkolna 2 w Lini. Różaniec za zmarłą będzie w niedzielę - po Mszy św. o godz. 15.00, a w dniu pogrzebu - o godz. 10.30. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…