Ogłoszenia 16.08.2020

XX niedziela zwykła – 16.08.2020 r.

15.00 – Godzina Miłosierdzia

Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego

2. W poniedziałek Msze św. w Lini będą o godz. 17.00, 18.00 i 19.00.

3. W naszej diecezji trwa całoroczna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby kapłańskiej i życia konsekrowanego. We wtorek (18 sierpnia) przypada ona w naszej parafii. Modlitwa w tej intencji będzie w kościele parafialnym od  godz. 8.30 do godz. 12.30 oraz od godz. 15.00 do godz. 18.00. Msze św. w tym dniu w Lini będą o godz. 8.00 i 18.00. Zapraszamy na adorację:

·9.30–11.00 ------- sołectwo Kętrzyno i Kobylasz (Tajemnice Radosne)

·11.00–12.30 ------- sołectwo Linia (Tajemnice Światła)

·15.00–16.30 ------- sołectwo Niepoczołowice (Tajemnice Bolesne)

·16.30–18.00 ------- sołectwo Zakrzewo (Tajemnice Chwalebne)

4. W środę będzie dodatkowo Msza św. w Lini o godz. 8.30.

5. W czwartek, 20 sierpnia, przypada w liturgii wspomnienie św. Bernarda, opata cystersów w Clairvaux i doktora Kościoła, patrona naszej diecezji.

6. W sobotę, 22 sierpnia, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej .

7. W niedzielę, 30 sierpnia, udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci do sakramentu można zgłaszać jeszcze do środy. Następny termin chrztu wyznaczamy na niedzielę, 20 września podczas Mszy św. o godz. 11.00.

8. W piątek odbył się w Lini pogrzeb + Doroty Dosz (lat 78) z Lęborka. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 18 sierpnia 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.