Ogłoszenia 09.08.2020

XIX niedziela zwykła – 9.08.2020 r.

1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

2. W poniedziałek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika († 258). W naszej Diecezji Peplińskiej przeżywamy uroczystość głównego jej patrona. W poniedziałek Msze św. w Lini będą o godz. 17.00 i 18.00.

3. W czwartek, 13 sierpnia na godz. 20.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Będziemy modlić się w intencji – o błogosławieństwo dla rolników i obfite tegoroczne plony. Przynieśmy ze sobą świece.
Poza tą Msza św. będzie jeszcze Msza św. o godz. 8.30 i 18.00.

4. W piątek, 14 sierpnia z okazji wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego po Mszach św. będzie można uczcić relikwie świętego. W piątek Msze św. w Lini będą o godz. 17.00 i 18.00.

5. W sobotę, 15 sierpnia przypada w Kościele uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. będą według porządku w  intencjach. Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół i kwiatów.

Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

6. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę, 30 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci do chrztu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.

7. Za tydzień o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

8. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej zmarł śp. Piotr Piepiorka (lat 50), zam. w Niepoczołowicach, ul. Królewska 31. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 10.00.
Różaniec za + Piotra będzie sobotę, niedzielę i poniedziałek o godz. 18.00 w kaplicy w Niepoczołowicach, a w dniu pogrzebu w kościele o godz. 9.15. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

10. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 18 sierpnia 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów.
Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.