Ogłoszenia 15.03.2015

IV niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2015 r.

Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

1. W tym tygodniu od środy do piątku swoje rekolekcje będą miały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niepoczołowicach. Z tego powodu Msza św. w Lini będzie w środę rano o 7.00.

2. W czwartek przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą: w Kętrzynie o 9.00, w Niepoczołowicach o 10.00 w ramach rekolekcji, w Lini o 16.00 i 18.00.

3. Za tydzień na 15.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do I Komunii św. wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.

4. Jest do odebrania /nabycia/ nowy „Pielgrzym”.

5. Za tydzień w Kętrzynie o 9.30 i w Lini podczas Mszy św. o 11.00 wystąpi Schola liturgiczna z Miechucina. Po występie będzie możliwość nabycia ich płyt.

6. W poniedziałek o 12.00 odbędzie się pogrzeb +Huberta Barembruch l. 89 z Lini, ul. Szkolna. Różaniec w niedzielę po Mszy św. o 15.00.

7. W poniedziałek o 10.00 w Smażynie odbędzie się pogrzeb +Ireny Patelczyk, długoletniej skarbnik gminy. Pani Irena od dziesiątek lat gościła pielgrzymów w drodze do Wejherowa użyczając swoją posesję i cały dom do dyspozycji pielgrzymów. Bóg zapłać! Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

8. Po Mszy św. można nabyć u członków Zespołu Charytatywnego „Paschaliki” w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc ludziom potrzebującym.

9. W Niedzielę Palmową w naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 11.00 wystąpią połączone 4 chóry i wykonają „Requiem – msza żałobna” z okazji 10 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.

10. Drużynie harcerskiej dziękujemy za przeprowadzone porządki wokół kościoła parafialnego.

11. Zapowiedzi:

Paweł Koszałka                 kawaler      Linia

Alicja Krause                      panna         Donimierz              (II)

Michał Hollander                     kawaler      Bożepole Wielkie

Beata Mach                                 panna         Linia                    (I)

Damian Pipka                   st. wolny    Potęgowo

Karolina Mejer                  st. wolny    Dzięcielec                   (I)

Inne:

W sobotę, 21 marca 2015, Collegium Marianum, Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie, organizuje w godz. 10.00 – 13.00 Dzień Otwarty Szkoły.
W programie możliwość spotkania z dyrekcją, gronem pedagogicznym i uczniami Collegium oraz sposobność obejrzenia budynku z internatem.
Nasza szkoła może poszczycić się ubiegłorocznym sukcesem zdanej matury w 100 %, jako jedna z 5 szkół w województwie pomorskim. Oferuje uczniom możliwość rozszerzeń aż 10 przedmiotów.
Placówka zaprasza do Pelplina absolwentów gimnazjów wraz z ich rodzicami, a także wszystkich zainteresowanych działalnością Szkoły.
Szkoła przylega do Katedry Pelplińskiej, mieści się przy Alei Cystersów 2 w Pelplinie.
Tel.: 58 / 536 49 32, www:collegiummarianum.pl